Reklama

Urząd miasta ma nową stronę internetową

G. Ż.
Urząd miasta zmienił swoją stronę internetową. Teraz jest bardziej przejrzysta i wreszcie można z niej korzystać na telefonach komórkowych, choć nie wszystko działa jeszcze tak jak powinno.

Po raz ostatni strona www urzędu miasta przeszła zmiany w połowie 2014 roku. Ponad 5 lat w internecie to bardzo dużo. Od dawna widać już było, że strona jest przestarzała. Problemem był nie tylko jej układ, ale brak możliwości korzystania na urządzeniach mobilnych.

Po zmianach, strona katowice.eu jest bardziej przejrzysta i została dostosowana do możliwości wyświetlania na urządzeniach mobilnych. Portal ma trzy podstawowe  kategorie: Dla mieszkańca, Czas wolny i Biznes. Są też nowe podkategorie. Przykładowo, w zakładce „zaangażuj się” znalazły się informacje o wszystkich inicjatywach, w których mogą uczestniczyć mieszkańcy. To np. Budżet Obywatelski, NaprawmyTo.pl czy wCOP drzewo. – W związku z głosami wielu katowiczan, ze względu na realizację wielu ważnych inwestycji, wprowadziliśmy także podkategorię „zmiany w organizacji ruchu”, gdzie będą się pojawiać najważniejsze informacje w tym zakresie. Z kolei w kategorii „czas wolny” znajdziemy zakładkę „kalendarium wydarzeń”, w którym będziemy prezentować ofertę najciekawszych, nadchodzących wydarzeń – mówi Maciej Stachura, naczelnik wydziału komunikacji społecznej UM Katowice.

Z prawej strony portalu zostały wyeksponowane odnośniki do mediów społecznościowych urzędu. Prace nad stroną cały czas trwają. Większość z nich ma się zakończyć w grudniu. Do tego czasu część zakładek będzie zawierać informację „w budowie”.

Całość prac modernizacyjnych kosztowała 17696 zł netto.


Tagi:

Komentarze

  1. KOSZUTKA.EU 18 grudnia, 2019 at 3:40 pm - Reply

    Za tą kasę możnaby zmodernizować średnich rozmiarów kawalerkę.

Dodaj komentarz

*
*