Reklama

Uniwersytet Śląski sprzedaje teren przy Parku Śląskim. Chętnych brak

Zdjęcie z oferty Uniwersytetu Śląskiego. Źródło: http://www.us.edu.pl.

Ł. K.
Kolejny teren przy Parku Śląskim może znaleźć nowego właściciela. Uniwersytet Śląski kiedyś chciał sprzedać swoją działkę za prawie 23 mln zł. Tym razem czeka na propozycje. Na razie chętnych nie ma.

Nie ma chętnych na atrakcyjny teren po Wydziale Radia i Telewizji przy ul. Bytkowskiej 1b. Za sprawą tej działki powróciły spekulacje dotyczące inwestycji mieszkaniowych w ścisłym sąsiedztwie Parku Śląskiego. Przypomnijmy, że pod koniec 2018 roku deweloper złożył wniosek w sprawie budowy sporej wielkości osiedla przy ul. Targowej. Plan spółki Green Park Silesia spotkał się z dużym sprzeciwem mieszkańców Katowic, Chorzowa i miłośników parku. Ostatecznie chorzowscy radni uznali, że bloki w tym miejscu nie powstaną i 20 grudnia odrzucili wniosek. Teraz Green Park Silesia musi się zastanowić jak zagospodarować swoją działkę. Zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego, mogą tam powstać obiekty usługowe.

Tuż obok duży grunt ma tu spółka Atal, która specjalizuje się w inwestycjach mieszkaniowych, a pomiędzy deweloperami jest teren Uniwersytetu Śląskiego. Uczelnia usiłuje sprzedać zabudowaną działkę. Obiekty, które tam stoją zostały wybudowane w latach 60. To tu mieścił się do niedawna przeniesiony do nowej siedziby Wydział Radia i Telewizji UŚ. Kompleks składa się z budynku audytoryjnego, budynku administracyjnego i zespołu czterech obiektów. Teren o powierzchni 14,5 tys. m kw. był wystawiony na sprzedaż już kilkukrotnie. W 2013 roku cena wywoławcza wynosiła prawie 23 mln zł. Cztery lata później została obniżona do 14,5 mln zł.

W październiku ubiegłego roku uczelnia ponownie podjęła próbę sprzedaży. Tym razem w trybie negocjacyjnym, tzn. bez ceny wywoławczej. – Ogłoszenie jest bezterminowe. Obecnie zainteresowanie dotyczące budynkami przy ul. Bytkowskiej zamyka się jedynie w zapytaniach kierowanych telefonicznie. Negocjacje zostaną podjęte z każdym zainteresowanym kupującym, jednak sprzedaż wymaga uzyskania przez uczelnię satysfakcjonujących warunków finansowych – informuje Jacek Szymik-Kozaczko, rzecznik prasowy Uniwersytetu Śląskiego. Nie podaje jednak jaka kwota satysfakcjonowałaby uczelnię. Można podejrzewać, że grunt prędzej czy później znajdzie właściciela. Pytanie czy nowym będzie jeden z deweloperów, który ma sąsiednią działkę. Należy pamiętać jednak, że zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego przynajmniej na razie budowa mieszkań w tym miejscu nie jest możliwa. Pełną treść oferty UŚ można znaleźć TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*