Reklama

Ulice w centrum Katowic będą zamknięte. Utrudnienia na Śląskim Festiwalu Nauki

Źródło: https://www.facebook.com/slaskifestiwalnauki.katowice

Redakcja
Śląski Festiwal Nauki to nie tylko atrakcje, ale również utrudnienia. W niedzielę ulice w rejonie miasteczka festiwalowego zostaną zamknięte. Organizatorzy zachęcają do skorzystania z komunikacji miejskiej.

Od kilku dni trwała budowa miasteczka festiwalowego, które w niedzielę odwiedzą goście 5. edycji Śląskiego Festiwalu Nauki. Po raz pierwszy naukowa impreza odbędzie się w plenerze. W rejonie ulic Szkolnej, Teatralnej i Bankowej stanęły namioty, w których znajduje się 12 tematycznych scen. O atrakcjach i gościach 5. edycji Śląskiego Festiwalu Nauki pisaliśmy TUTAJ.

W niedzielę, w związku z wydarzeniem, konieczne będzie zamknięcie terenu festiwalu dla ruchu kołowego. Obowiązuje też zakaz parkowania. Zaparkować nie można już na ul. Pańki, ul. Moniuszki (na odcinku od skrzyżowania z ul. Bankową do skrzyżowania z ul. Szkolną) i ul. Teatralnej. Kierowcy również nie wjadą w wyżej wymienione ulice. Zamknięte dla ruchu przez całą niedzielę będą: ul. Pańki, ul. Bankowa i ul. Szkolna. W tą ostatnią wjadą tylko autobusy ZTM. Organizatorzy apelują o zwracanie uwagi na znaki pionowe i poziome. Zachęcają też do korzystania z komunikacji miejskiej. Przygotowano 7 000 darmowych kuponów uprawniających do przejazdów środkami komunikacji w niedzielę 10 października. Kupon można pobrać ze strony internetowej festiwalu TUTAJ. Poniżej mapa zmian w organizacji ruchu.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*