Reklama

Ukraińcy zapraszają na degustację. Będą zbierali dla siebie pieniądze

Redakcja
Ukraińska degustacja w Katowicach. Mieszkające w jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej osoby przygotowują tradycyjne potrawy. Będą częstowali i zbierali dla siebie pieniądze.

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Dąbrówce Małej od kilku dni jest schronieniem dla Ukraińców. Pierwsi goście trafili tu w zeszłą niedzielę. Aktualnie mieszkają tu 22 osoby. Pierwotnie miał to być głównie nocleg na odpoczynek po wyczerpującej podróży. Jednak niektórzy tak się tu zadomowili, że chcą zostać dłużej. – Postanowiliśmy, że każdy będzie mógł tu być tyle, ile chce – mówi Dawid Durał, prezes OSP w Dąbrówce Małej.
Żeby zebrać dla siebie pieniądze goście jednostki dzisiaj przygotowali kilka ukraińskich potraw. Tradycyjnej kuchni będzie można spróbować w sobotę, 12 marca. Ukraińcy przygotowali m.in. 30 kg pielmieni, barszcz ukraiński, słoninę, chleb. Będzie też ciasto, ale je przygotowali już Polacy. Każdy zapłaci wedle uznania, a cały dochód trafi do ukraińskich gości przebywających u strażaków. Dla dzieci będą dmuchańce i możliwość wejścia do wozu strażackiego. Degustacja rusza o godz. 14.00. Warto ciepło się ubrać, bo wydarzenie odbędzie się na zewnątrz. przed OSP Dąbrówka Mała przy ul. Strzelców Bytomskich 33.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*