Reklama

Ukradli rzeźby warte, według właściciela, ponad 130 000 zł. Zostali zatrzymani

Redakcja
Katowiccy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież rzeźb, które ich właściciel wycenił na ponad 130 000 zł. Przy okazji okazało się, że sprawcy ukradli też  rowery miejskie i parasol ogrodowy. Jeden miał też przy sobie narkotyki.

W nocy z 12 na 13 lipca z ogrodu jednego z domów w Panewnikach zniknęło 6 rzeźb. Właściciel oszacował ich wartość na ponad 130 tys. zł. Już dwa dni później policjanci zatrzymali sprawców. To mężczyźni w wieku 32 i 39 lat. W trakcie zatrzymania młodszy miał przy sobie 70 porcji dilerskich amfetaminy. Z kolei starszy był poszukiwany do odbycia kary roku pozbawienia wolności za wcześniej popełnione przestępstwa.

W trakcie przeszukania policjanci odzyskali skradzione rzeźby. Niektóre zostały jednak rozczłonkowane. Ponadto policjanci znaleźli 3 rowery miejskie, z których jeden był już przemalowany oraz parasol ogrodowy o wartości tysiąca złotych. Wszystkie te rzeczy zostały skradzione. Zatrzymani mężczyźni zostali osadzeni w policyjnym areszcie i czekają na postawienie zarzutów.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*