Reklama

Ubodzy i potrzebujący w Katowicach zjedzą barszcz, a później rybę

Redakcja
Wigilijne akcje wsparcia dla ubogich i potrzebujących w Katowicach. Dzisiaj o tej samej porze rozpocznie się poczęstunek dla tych, którzy mają mniej niż większość ludzi.

Ubodzy, bezdomni, potrzebujący i samotni mogą dzisiaj poczuć choć trochę atmosferę świąt. Dzisiaj w Katowicach odbędą się dwie akcje wsparcia. Zaproszony jest każdy chętny. W centrum miasta głodni będą mogli zjeść świąteczne potrawy i spotkać się z innymi.
Równo w południe wystartuje Zupa w Kato. Spotkanie odbędzie się na placu Przyjaciół z Miszkolca (w przypadku kiepskiej pogody w przejściu podziemnym pod ul. Sokolską). To będzie specjalna, świąteczna edycja charytatywnej inicjatywy. Przez około godzinę wolontariusze będą podawali barszcz, ale to nie koniec. Sto osób otrzyma prezenty, takie jakie zażyczyli sobie potrzebujący w listach, które wisiały na choince na katowickim Rynku. Poza tym każdy otrzyma podarunek – zimową herbatę w termosach i słoiki z piernikami.
Tak jak codziennie, również w Wigilię po posiłek ustawi się kolejka na ul. Jagiellońskiej. W Górnośląskim Towarzystwie Charytatywnym przygotowano również specjalne, świąteczne zestawy. Od 12 do 17 każdy, kto przyjdzie do jadłodajni, otrzyma smażoną rybę z ziemniakami i kapustą na wynos.


Tagi:

Komentarze

  1. Dzieciątko 25 grudnia, 2020 at 8:53 am - Reply

    Coś tam zjedzą i tyle, bo ze Śląską tradycją wigilijną niema ten posiłek nic wspólnego.
    Barszcz.???

Dodaj komentarz

*
*