Reklama

Ubezpieczenie floty pojazdów w Katowicach – jak się za to zabrać?

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej jest obowiązkiem wszystkich właścicieli pojazdów zarejestrowanych w Polsce. To, że twoja firma posiada całą flotę aut, niczego nie zmienia, bo każde z nich musi być również ubezpieczone. Na szczęście formalności i koszty można zoptymalizować dzięki specjalnemu ubezpieczeniu flotowemu. Polecamy artykuł katowickim i śląskim przedsiębiorcom planującym rozwój swoich przedsiębiorstw, w których korzysta się z wielu pojazdów.
Ubezpieczenie floty – co to jest i jak działa?

Najprościej mówiąc, ubezpieczenie floty to rodzaj polisy komunikacyjnej skierowanej do przedsiębiorstw, instytucji i innych podmiotów zorganizowanych posiadających co najmniej kilka samochodów firmowych. Jest to wygodne choćby ze względu na fakt, że nie trzeba ubezpieczać każdego z pojazdów osobno, tylko można zrobić to zbiorczo.

Co szczególnie ważne, flotowe OC w Katowicach obejmuje pakietem wszystkie pojazdy – np. zarówno ciężarowe, jak i osobowe. To istotna informacja m.in. dla firm z branży TSL (transportu, spedycji i logistyki), ale i wielu innych. Stolica województwa śląskiego jest przecież ważnym centrum biznesowym całego regionu, dlatego nie brakuje przedsiębiorstw, dla których flotowe ubezpieczenie powinno być atrakcyjnym wyborem.

Pakiety flotowe są przygotowywane np. dla minimum 10 czy 20 pojazdów, ale istnieją też towarzystwa gotowe do ubezpieczenia zbiorczo choćby kilku samochodów. Oprócz standardowego OC możesz rozważyć wybór szerszego, praktycznego ubezpieczenia obejmującego np.:

· AC (autocasco),

· assistance,

· Zieloną Kartę,

· ochronę prawną,

· ubezpieczenie szyb czy opon,

· ubezpieczenie NNW.

Czym kierować się przy wyborze ubezpieczenia floty?

Jedno z kryteriów już znasz. Być może twoja flota jest na tyle mała, że część ubezpieczycieli zwyczajnie nie przygotuje dla ciebie oferty. Co jednak w sytuacji, gdy kwalifikujesz się do ubezpieczenia w praktycznie każdym towarzystwie? Które wybrać?

Zastanów się, czego tak naprawdę potrzebujesz w odniesieniu do charakteru Twojej działalności. Jeżeli flota porusza się nie tyle po Katowicach i Górnym Śląsku, a np. w całej Europie, ważne mogą być dodatkowe elementy wchodzące w pakiet ubezpieczeniowy. Przykładowo, PZU od kilku lat prowadzi specjalną infolinię dla kierowców, którzy uczestniczą w wypadkach i kolizjach poza granicami Polski, podobnie jak rozwija specjalną usługę doradczą, która ma na celu minimalizować liczbę wypadków z udziałem kierowców flotowych.

Ostateczny wybór OC jest w dużej mierze uzależniony od ceny. Na nią ma wpływ wiele czynników, m.in.:

· dotychczasowa historia wypadków i kolizji spowodowanych przez ubezpieczanego,

· model, rocznik, wariant wyposażenia każdego z ubezpieczanych pojazdów,

· planowany przebieg, sposób garażowania, przeznaczenie pojazdu,

· zakres pakietu i usług, które mają wejść do ubezpieczenia floty.

Z perspektywy przedsiębiorstw znalezienie atrakcyjnego ubezpieczenia flotowego jest szansą na wygenerowanie odczuwalnych oszczędności w firmowym budżecie. Przy wyborze nie musisz polegać na przypadku albo losowo obejrzanej reklamie. W dobie Internetu poszukiwania należy rozpocząć od sprawdzania zestawień i rankingów, a także użycia specjalnych porównywarek. Formalności i tak wymagają ustalenia indywidualnych warunków ubezpieczenia, ale zanim do tego przejdziesz, możesz wykonać solidny research online, bez wychodzenia z siedziby firmy. W sieci znajdziesz też wiele praktycznych poradników, np. na temat OC pod adresem https://kalkulator-oc-ac.auto.pl/czym-jest-i-jak-dziala-rekalkulacja-skladki-oc/.

Artykuł sponsorowany


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*