Reklama

Uber wozi za darmo pracowników służby zdrowia

Redakcja
Służba zdrowia jeździ Uberem za darmo. Na Śląsk dotarła nowa oferta firmy, która chce odciążyć w ten sposób osoby walczące z koronawirusem. Na liście szpitali są też dwie katowickie placówki.

Nowa opcja w aplikacji Uber zarezerwowana wyłącznie dla medyków. Uber Medics ruszył już w marcu, ale mało kto o nim wiedział. W pierwszej kolejności popularna aplikacja wypuściła na rynek tysiące kuponów na darmowe przejazdy do kwoty 40 zł. Jednak okazało się, że informacja nie rozeszła się wystarczająco szeroko. Z usługi korzystały osoby zaangażowane w walkę z koronawirusem głównie z Poznania i Trójmiasta. Dlatego Uber postanowił dodać nową funkcję. Informacja o niej została celowo przesłana do wszystkich użytkowników aplikacji. – Tam znajduje się formularz, który pracownik medyczny uzupełnia i wysyła do nas. My sprawdzamy czy ta osoba faktycznie pracuje w szpitalu i może korzystać z tych bezpłatnych przejazdów. Po pozytywnej weryfikacji pojawia się u tej osoby Uber Medics na aplikacji – mówi Michał Konowrocki z Uber Polska. Opcja darmowych przejazdów jest dostępna wyłącznie dla tych, którzy wypełnią formularz. W ten sposób firma chce ułatwić przemieszczanie się lekarzom, pielęgniarkom, ratownikom medycznym i innym pracownikom służby zdrowia. Kursy na terenie woj. śląskiego będą realizowane przez 16 samochodów. Zajmie się nimi firma partnerska Profitcar. – Uber wyposażył każdego kierowcę w maseczki, płyny dezynfekujące, rękawiczki oraz właśnie w tę przegrodę, która dzieli przednią strefę kierowcy od tylnej pasażera. Dzięki temu przejazdy, nie tylko z Uber Medics, choć po to to jest, będą bezpieczne też dla innych pasażerów – mówi Mateusz Gawryś, założyciel tyskiej firmy.

W bazie placówek, których pracownicy mogą korzystać z usługi, znalazły się: Szpital Specjalistyczny w Chorzowie, Szpital Specjalistyczny nr 1 w Bytomiu, Szpital Megrez w Tychach, Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 5 w Sosnowcu im. św. Barbary, Górnośląskie Centrum Medyczne im. prof. Leszka Gieca ŚUM w Katowicach, Szpital MSWiA Katowice i Szpital Miejski nr 4 w Gliwicach. Przy tworzeniu tej listy Uber współpracował z metropolią. GZM dodatkowo chce wypromować usługę. Ta jest już dostępna, a wszystkie szczegóły można znaleźć TUTAJ.


Dodaj komentarz

*
*