Reklama

[TYLKO U NAS] Silesia City Center wprowadzi opłaty za swój parking

Grzegorz Żądło
Jeszcze w tym roku Silesia City Center ma wprowadzić opłaty za parkingi przy tym centrum handlowym. Głównym powodem takiego ruchu jest kończąca się budowa biurowca Craft, który stanął tuż przed SCC, a także planowane rozszerzenie strefy płatnego parkowania.

Już teraz parkingi przy SCC traktowane są jak centrum przesiadkowe. Pracownicy biur znajdujących się w centrum Katowic i na jego obrzeżach zostawiają tu samochody na cały dzień i do śródmieścia idą piechotą albo jadą tramwajem. W pobliżu SCC jest kilka dużych biurowców, jak tzw. tiramisu przy kościele w Dębie czy Face2 Face, przy skrzyżowaniu ulic Chorzowskiej i Grundmanna.

Tuż przed SCC od strony ul. Chorzowskiej, kończy się budowa biurowca Craft firmy Ghelamco. Zgodnie z zapowiedziami, ma się w nim znaleźć 26 700 m kw. powierzchni pod wynajem. Wprawdzie budynek będzie miał dwukondygnacyjny podziemny parking na 218 samochodów oraz 28 miejsc postojowych w części naziemnej, to, biorąc pod uwagę doświadczenia innych biurowców, zdecydowanie za mało jak na transportowe przyzwyczajenia mieszkańców aglomeracji. Dlatego SCC chce się „bronić” przed najazdem pracowników biurowców. Już teraz, z samego rana, jeszcze przed otwarciem centrum handlowego, co najmniej połowa miejsc parkingowych jest zajęta.

Jak mówi nasz informator, jeszcze w tym roku parkowanie przy SCC będzie płatne. Oczywiście, nie od pierwszej minuty. Początkowo pierwsze trzy godziny postoju w i przy SCC mają być bezpłatne. Płacić trzeba będzie dopiero za czwartą i kolejne godziny. W zależności od sytuacji, czas bezpłatnego parkowania może zostać skrócony. Tak jak miało to miejsce w Galerii Katowickiej i Supersamie. Obecnie tylko pierwsza godzina w tych centrach handlowych jest bezpłatna.

Zapytaliśmy SCC o plany wprowadzenia opat za parking. Firma ani nie potwierdziła, a nie zaprzeczyła naszym informacjom. – Informujemy, że parkingi Silesia City Center są bezpłatne.  O zmianach w strukturze najemców czy też innych działaniach zarządca centrum informuje na bieżąco – odpisała na nasze pytania Dominika Bogusz, marketing manager w SCC.


Tagi:

Komentarze

 1. Mieszkaniec 11 maja, 2023 at 9:08 pm - Reply

  kryzys finansowy rozwiąże i ten problem

 2. Marian 11 maja, 2023 at 3:50 pm - Reply

  A Las Murckowski kiedy zostanie zabetonowany?

 3. Klient 3 maja, 2023 at 9:29 am - Reply

  Przy dzisiejszych cenach, myślę, że jadąc na zakupy nikogo nie zdziwi np. 5 zł za godzinę parkingu, bo to dzisiaj groszowa sprawa. Dawanie czegoś gratis skończy się tak, że pełno cwaniaków będzie parkować za darmo i przychodzić co 2 godziny aby przeparkować auto (tak było pod Galerią Katowicką). Generuje to niepotrzebny ruch, spaliny, a przede wszystkim osoby, które chcą iść do Silesia City Center przegrywają w walce o miejsce z osobami, które przyjeżdżają rano i parkują na cały dzień.

 4. klm 1 maja, 2023 at 5:57 am - Reply

  No i dobrze. Może się okazać, że nagle centra przesiadkowe nie są takie złe, gdy nie da się parkować na cwaniaka w centrum 🙂

  • fan 3 maja, 2023 at 4:52 pm Reply

   Kiedy centra przesiadkowe dla rowerów?

   • Grzegorz Żądło 3 maja, 2023 at 6:31 pm Reply

    Dla rowerów nie potrzeba centrów przesiadkowych. Potrzebny jest za to chociaż jeden parking rowerowy w centrum Katowic. Oczywiście powinno ich być znacznie więcej, ale od czegoś trzeba zacząć.

  • jan 3 maja, 2023 at 9:31 am Reply

   Gdzie to centrum przesiadkowe od strony chorzowa?

   • kierownik bajzlu 3 maja, 2023 at 4:26 pm Reply

    z chorzowa to pociągiem dojedziesz do centrum w 15min..
    albo tramwajem w 30..
    po co Ci centrum przesiadkowe??
    pobudowali centra przesiadkowe i ludzie z nich nie korzystają..a tu jeden by chciał następne:)

 5. Elżbieta 30 kwietnia, 2023 at 7:31 pm - Reply

  za dużo biurowców to raz po drugie centra nie tam gdzie potrzebne zero myślenia i uważam że pracownicy tych galerii powinni mieć karty pracownicze i parking za darmo

 6. Bartek 29 kwietnia, 2023 at 9:44 pm - Reply

  Brawo brawo brawo dość cwaniakowania.

 7. Marcin 29 kwietnia, 2023 at 8:49 pm - Reply

  to pokazuje że gdzie tak naprawdę potrzebne jest centrum przesiadkowe. Po co zrobili na Zawodziu. Stoi puste.

 8. Kris 29 kwietnia, 2023 at 11:56 am - Reply

  no bo tu się buduje niemysli ulice niesa z gumy

Dodaj komentarz

*
*