Reklama

Trwają poszukiwania ciał matki i córki, o których zamordowanie oskarżony został 52-letni mężczyzna

G. Ż.
W piątek rano policja i straż pożarna wznowili poszukiwania 45-letniej Aleksandry W. i jej 15-letniej córki Oliwii. We wtorek oskarżony o ich zabicie został 52-letni Krzysztof R. Nie przyznał się do winy i nie wskazał miejsca ukrycia zwłok.

Matka z córką ostatni raz widziane były 10 lutego. Trzy dni później, w niedzielę 13 lutego, policja zatrzymała 52-letniego Krzysztofa R. We wtorek usłyszał on zarzut podwójnego zabójstwa. Nie przyznał się do winy i odmówił składania zeznań. Mimo to, prokuratura jest pewna, że mężczyzna zamordował obydwie kobiety. Cały czas nie znaleziono jednak ich ciał. W czwartek szukali ich m.in. strażacy z Częstochowy i Bytomia, strażnicy miejscy i policjanci. Sprawdzali teren ogródków działkowych przy ul. Żyznej w Częstochowie oraz pobliskie zbiorniki wodne. To właśnie w tej okolicy matka z córką były widziane po raz ostatni.

Z powodu trudnych warunków atmosferycznych, około godz. 14 poszukiwania zostały przerwane. Wznowiono je w piątek rano. Przeczesywane były te same miejsca. Przełomu w sprawie nadal jednak nie ma.

Policja apeluje o kontakt do wszystkich, którzy mają jakiekolwiek informacje o zaginionych lub oskarżonym o ich zamordowanie Krzysztofie R. Prosi też kierowców, którzy wieczorem 10 lutego lub w nocy z 10 na 11 lutego poruszali się pojazdem z zamontowana kamerką samochodową, by przejrzeli nagrany materiał. Być może zarejestrowany został przejazd srebrnego forda focusa o numerze rejestracyjnym SC1836F.

Wszelkie informacje w tej sprawie można zgłaszać pod numerem 997 lub 112, albo na maila: [email protected]


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*