Reklama

Trwa głosowanie na projekty z Budżetu Obywatelskiego. Co warto poprzeć w dzielnicach

Redakcja
Rozpoczął się drugi tydzień glosowania na projekty zgłoszone do tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. Pisaliśmy już co warto poprzeć w skali całego miasta. Dziś podpowiadamy na co, naszym zdaniem, warto zagłosować w dzielnicach.

Podobnie jak w przypadku projektów ogólnomiejskich, również w dzielnicach dominują wnioski znane od lat: zakup książek do bibliotek, stacje rowerowe, naprawa chodników czy budowa miejsc parkingowych. Pomijamy je i szukamy takich, które mogą mieć wpływ na życie dużej grupy ludzi, a po drugie, są zwyczajnie interesujące. Ważna uwaga, jeśli w danej dzielnicy nie znaleźliśmy nic godnego uwagi, pominęliśmy ją.

Śródmieście

Nowy Plac Rostka – strefa przyjazna mieszkańcom. Przebudowa placu, odnowienie nawierzchni jezdni, odnowienie chodników, nowe drzewa, rośliny, ławki, stacja wypożyczania rowerów.

Zawsze przyklaskujemy projektom, które wprowadzają do miasta więcej zieleni i mają wpływ na poprawę estetyki. Plac Rostka wymaga interwencji. To miejsce z potencjałem. Bardzo blisko ścisłego centrum Katowic, przy Pałacu Młodzieży i sali AWF. Bardzo nam się podobają w tym projekcie nasadzenia drzew i krzewów oraz odsłonięcie starej nawierzchni kamiennej na jezdni. Lik do projektu TUTAJ.

Załęże

Park Mościckiego

Teren znajduje się na terenie Kolonii Mościckiego, między firmą Kleofas Park, a łąką w pobliżu kładki komunikacyjnej do Auchan, naprzeciwko domków dwurodzinnych między ulicami Borysa i Czoika. Projekt zakłada m.in. założenie kilku skwerów kwiatowo-roślinno-krzewowych (liściastych), dosiew trawy, montaż ławek i koszy na śmieci, wykonanie chodników z kostki brukowej betonowej, tablic informacyjnych (na temat roślin, drzew, ptaków, historii Kolonii Mościckiego), postawienie lamp oświetleniowych oraz wykonanie całościowej dokumentacji projektowej. Link do projektu TUTAJ.

Os. Witosa

Zielony szlak rowerowy

Projekt polega na posadzeniu nowych krzewów oraz drzew liściastych wzdłuż drogi rowerowej przy ul. H. Szwana oraz ul. Witosa. Link do projektu TUTAJ.

Koszutka

Zakątek Relaksu – ławki, dużo zieleni, stół do tenisa i szachów, huśtawki, bujak, drążki, orbitrek

Przy ul. Ordona, pomiędzy blokiem i klatkami schodowymi o numerach 10, 12, 14, 16 a garażami przy bloku numer 10A, 12A, 14A, 16A może powstać miejsca do spędzania wolnego czasu. W planie jest postawienie kilku urządzeń dla dzieci i dorosłych (np. huśtawka czy orbitrek), nasadzenia zieleni, stół do ping-ponga czy ławki. Link do projektu TUTAJ.

Murcki

Mural na ścianie przy rondzie, w miejscu dawnego Prewentorium

Mural miałby powstać przy rondzie na skrzyżowaniu ulic Kołodzieja i Bielskiej. Wstępnie projekt zakłada podział ściany na 3 części i namalowanie na nich symboli Murcek (pierwsza część związana z kopalnią, druga z hokejem i trzecia z rezerwatem buków). Link do projektu TUTAJ.

Os. Paderewskiego-Muchowiec

Budowa ścianki treningowej do tenisa ziemnego przy betonowych kortach tenisowych w pobliżu ulicy Trzech Stawów

Ścianka miałaby się mieścić w pobliżu ulicy Trzech Stawów przy betonowych kortach tenisowych, znajdujących się pomiędzy stawem Łąka a Kajakowym. W planach jest budowa ścianki o szerokości 16 metrów (dwa moduły po 8 metrów), dzięki czemu jednocześnie będą mogły grać nawet cztery osoby. Link do projektu TUTAJ.

Bogucice

Modernizacja boiska „NA WULCU”

Boisko znajduje się pomiędzy ul. Ścigały 17 a ul. Ścigały 9. Jego nawierzchnia i towarzysząca jej infrastruktura nie spełniają już standardów bezpieczeństwa. Dlatego projekt przewiduje wymianę nawierzchni, uzupełnienie koszty i bramek w siatki i zamontowanie piłkochwytów. Link do projekt TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*