Reklama

Trwa akcja darmowej kastracji, sterylizacji i znakowania zwierząt w Katowicach

Pacjent po zabiegu darmowego czipowania. Źródło: https://www.facebook.com/PrzychodniaSmartPet.

Redakcja
Mieszkańcy mogą za darmo skorzystać z usług weterynarzy w Katowicach. Miasto prowadzi akcję kastracji, sterylizacji i znakowania psów oraz kotów. Zainteresowanie jest spore.

Trwa akcja bezpłatnych zabiegów w gabinetach weterynaryjnych. Po raz kolejny mieszkańcy Katowic mogą za darmo skorzystać z usługi znakowania elektronicznego, tzw. czipowania. Podczas wizyty pod skórę psa czy kota za pomocą zastrzyku umieszczany jest specjalny chip. Dzięki temu można łatwiej odnaleźć właściciela zwierzęcia w przypadku jego zaginięcia. Pies czy kot jest przypisywany do właściciela, a dane trafiają do ogólnopolskiej bazy. W zeszłym roku udało się w ten sposób oznakować ponad 300 zwierząt. W tym roku najprawdopodobniej będzie podobnie. Od 7 lipca wykonano już około 30 takich zabiegów w zakładzie w Silesia City Center. Znakowanie normalnie kosztuje 30 zł, ale można zrobić to za darmo w Przychodni Weterynaryjnej Smartpet przy ul. Chorzowskiej 107 (tel. 32 760 56 18).

Nowością w tym roku są natomiast darmowe zabiegi kastracji i sterylizacji zwierząt. Choć mają dużo przeciwników, to wielu weterynarzy i pracowników schronisk poleca ich przeprowadzenie. Główny cel to przeciwdziałanie przyrostowi liczby niechcianych i bezpańskich psów oraz kotów. Są też kwestie medyczne. Pozbawienie zwierzęcia możliwości rozmnażania się pozwala uniknąć wielu schorzeń i opanować hormony. W przypadku tych zabiegów cena zależy od wagi i wielkości psów i kotów. Kastrację i sterylizację na zlecenie miasta przeprowadza Gabinet Weterynaryjny Mediv  przy ul. Kurpiowskiej 1A (tel. 32 203 5294).

Na bezpłatne usługi weterynaryjne miasto przeznacza po 10 tys zł. Chętni mają czas do końca roku lub do wykorzystania dostępnej puli.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*