Reklama

Truł całą okolicę. Dostał mandat

Redakcja
Smród palonych odpadów czuć było w całej okolicy. Trudno się dziwić, skoro jeden z mieszkańców Zarzecza wrzucał do ognia meble, plastik i inne śmieci. Został przyłapany na gorącym uczynku. Dostał mandat w wysokości 500 zł.

Strażników miejskich zaalarmowali mieszkańcy. Kiedy funkcjonariusze przyjechali na miejsce na jednej z posesji  przy ul. Kamieńskiej zobaczyli trzy metalowe beczki, w których właściciel palił odpady. W środku były stare meble, plastikowe butelki, lakierowane drewno i resztki jedzenia. Tłumaczył, że robi porządki. Strażnicy ukarali mężczyznę mandatem w maksymalnej wysokości 500 zł. Podczas podpisywania przyjęcia mandatu, mężczyzna uciekł z bloczkiem do swojego mieszkania. Po chwili wrócił i powiedział, że zdenerwowała go kwota jaką będzie musiał zapłacić.

Straż miejska przypomina, że w Katowicach działają Gminne Punkty Zbiórki Odpadów, które  przyjmują bezpłatnie selektywnie zebrane odpady komunalne, w tym m.in. papier, plastik, szkło, ale też elektrośmieci, gruz czy odpady poremontowe.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*