Reklama

Transport GZM. A Ty, jaki bilet wybierzesz?

Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia przypomina o tym, jak zaoszczędzić na codziennych podróżach. Rusza pierwsza kampania marki Transport GZM, która docelowo skupi wszystkie elementy związane z mobilnością i podróżami na naszym terenie.

W Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii funkcjonuje jeden z największych w Polsce systemów komunikacji zbiorowej. Blisko 1800 pojazdów, 500 linii, 7000 przystanków i ponad 109 milionów kilometrów, pokonywanych przez nasze pojazdy co roku. Nasz transport publiczny to oferta dla ponad 2,5 miliona pasażerów, z których każdy ma inne potrzeby i wymagania.

I tak zbliżyliśmy się do tematu taryfy i biletów. Taryfa to zbiór zasad i regulacji opisujących codzienne podróże komunikacją miejską. Integralną częścią taryfy jest też cennik biletów, który tylko pozornie wydaję się powszechnie znany pasażerom. Większość z nich nie ma świadomości, że może jeździć taniej i efektywniej. Aby to zmienić, GZM przygotowała kampanię mobilizującą pasażerów do zweryfikowania, czy aby na pewno wybrali dla siebie najlepszy bilet, a jeśli nie korzystają z transportu publicznego, by poinformować ich o możliwościach i korzyściach z tego płynących.

Bohaterowie kampanii to bilety: Grupowy, Sieć 180 i Dzienny

Bilet Grupowy. Każda podróż przynajmniej trzech osób staje się bardziej opłacalna dzięki biletowi Grupowemu. Cena takiego biletu to 11,80 zł w wersji elektronicznej i 13 zł w papierowej. Oznacza to, że nawet dla dwóch osób, w przypadku długiej, 90-minutowej podróży jest to tańsze rozwiązanie, niż zakup biletów jednorazowych. Na samych biletach jednorazowych też można zaoszczędzić. Dla młodszych pasażerów nie jest zaskoczeniem fakt, że bilety elektroniczne są sporo tańsze od swoich papierowych odpowiedników. Dzięki temu, że nie trzeba ich drukować, zyskują nie tylko pasażerowie, ale także nasza planeta.

Bilet Dzienny w weekendy i dni wolne od pracy. Bardzo popularny wśród pasażerów Transportu GZM jest bilet dzienny. To idealne rozwiązanie zawsze, kiedy w trakcje dnia planujemy więcej niż 2 pojedyncze przejazdy. Dzienny obowiązuje na terenie całej sieci. Podróżując z biletem Dziennym można dowolnie korzystać z autobusów, tramwajów, jak i tyskich trolejbusów. Bilet Dzienny kosztuje 12 zł, idealnie nadawałby się dla bajkowego Kopciuszka, bo traci swą ważność o godzinie 23:59, w dniu, w którym został aktywowany.

Bilet Dzienny ma jeszcze jedną istotną wartość. Na ten bilet można w weekendy i święta zabrać w podróż dodatkowego pasażera.

Pasażerom korzystającym z komunikacji miejskiej regularnie, GZM oferuje bilety okresowe. Od lat najpopularniejszym z nich jest bilet 30-dniowy, ale są też w ofercie bilety 90-dniowe. Występują one w wersjach na jedno, dwa miasta lub na całą sieć GZM (56 miast i gmin). Bilety okresowe oferują pasażerom połączenie niskich kosztów podróży i wygody w używaniu. Tego biletu nie musimy w żaden sposób aktywować ani kasować. Bilet Sieć 180 to prawdziwy zawodnik wagi ciężkiej wśród biletów Transportu GZM, pół roku podróży po całej sieci, bez limitów przesiadek i przejazdów za niecałe 3 złote i 6 groszy dziennie. To optymalne rozwiązanie i zdecydowanie najtańszy sposób na codzienne dojazdy do pracy czy szkoły.

Transport GZM

W mnogości nazw dotyczących podróżowania w naszym regionie pasażerowie mogli się pogubić. GZM podjęło decyzję o sprowadzeniu wszystkiego do wspólnego mianownika jakim jest – Transport GZM. Nowa marka Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii skupi wszystkie formy mobilności realizowane przez GZM.

Docelowo pod marką Transport GZM znajdą się informacje o funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. To w Transporcie GZM pasażerowie w wygodny sposób opłacą codzienne podróże, wypożyczą rower metropolitalny, ale też dowiedzą się o tym, co w tematach związanych z szeroko pojętą mobilnością dzieje się w Metropolii. Dodatkowo marka Transport GZM połączy i ujednolici wizerunek wielu podmiotów budujących system komunikacji w naszym regionie. Transport GZM sukcesywnie będzie pojawiać się na wszystkich elementach transportu publicznego. Pod marką Transport GZM pojawi się też aplikacja i portal, który zastąpi stary ŚKUP, na co wszyscy już bardzo czekamy.

Transport GZM będzie jedną z największych tego typu marek w Polsce, dostępną w 56 gminach regionu. 41 z tych gmin wchodzi w skład Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, a pozostałe 15 to gminy graniczące z GZM, które na podstawie odrębnych umów włączyły się do sieci Transport GZM.

Artykuł sponsorowany


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*