Reklama

Tramwaje Śląskie szukają motorniczych. Spróbować może każdy

Szymon Kosek
Udział w kursie na motorniczego kosztuje dosyć dużo. Za to ci, którym uda się go skończyć i zdać egzamin, będą mogli rozpocząć pracę w Tramwajach Śląskich. Zgłoszenia można wysyłać do 10 lutego.

Praca czeka na kursantów zaraz po zdaniu egzaminu na motorniczego tramwaju. Na początek będzie to 3-miesięczny okres próbny, który będzie przebiegał pod okiem doświadczonego opiekuna. Po tym czasie firma proponuje dwie umowy czasowe: na 10 i na 14 miesięcy. Po upływie tego okresu można podpisać umowę na czas nieoznaczony. Wynagrodzenie za miesiąc w okresie próbnym to ok. 2700 złotych brutto i rośnie z każdą kolejną umową.

Kurs kosztuje 6200 złotych, ale nie trzeba płacić całości od razu. Jest możliwość spłaty w ratach, a także możliwość odciągania rat od późniejszego wynagrodzenia. Można też ubiegać się o dofinansowanie z urzędów pracy, ale mogą to zrobić tylko ci, którzy są już w nich zarejestrowani. Dodatkowo osoby, które w późniejszej pracy wykażą się bezszkodową jazdą i dobrą opinią przełożonych, mogą liczyć na upust do 1200 złotych.

W naborze może wziąć udział każdy, ale wolnych miejsc na kursie jest tylko 12. Ze wszystkich nadesłanych podań na początku zostaną wybrane te, które spełniają wymogi formalne. Potem odbędą się rozmowy kwalifikacyjne, na których sprawdzane będą m.in. predyspozycje do pracy na stanowisku motorniczego. Dopiero po nich będzie wiadomo, kto na kurs się dostał, a kto nie.

Na razie zgłosiło się 5 kandydatów. Podania można wysyłać jeszcze do 10 lutego, sam kurs zacznie się 20 marca. Więcej informacji, w tym wymagania stawiane kandydatom i dokumenty, jakie trzeba przesłać, można znaleźć na stronie Tramwajów Śląskich.


Tagi:

Komentarze

  1. Oleksandr 22 czerwca, 2017 at 2:09 pm - Reply

    dzień dobry.
    jak mogę wziąć udział w kursie na motorniczego tramwaju.
    bardzo dziękuję

Dodaj komentarz

*
*