Reklama

Tramwaje Śląskie poszukują motorniczych i oferują bezpłatny kurs

Zdjęcie archiwalne.

Redakcja
Kolejny kurs na motorniczego w Tramwajach Śląskich. Samorządowa spółka szuka kandydatów, którzy najpierw nauczą się prowadzić tramwaj, a potem będą w niej pracować co najmniej przez 3 lata.

Kurs na motorniczego w Tramwajach Śląskich ma się rozpocząć 31 lipca 2024 roku, ale dokumenty można składać  tylko do 5 lipca. Nauka prowadzenia tramwaju trwa około 3 miesięcy. Żeby zostać przyjętym na kurs, wystarczy mieć ukończone 21 lat i co najmniej zawodowe wykształcenie. Osoby, które przejdą kurs i pozytywnie zdadzą egzamin,  będą miały gwarantowane zatrudnienie w Tramwajach Śląskich.

Kurs na motorniczego kosztuje 6200 zł. Jednak przyszłym pracownikom spółka oferuje bezpłatne szkolenie. Pod warunkiem, że taka osoba będzie pracowała Tramwajach Śląskich przez co najmniej 3 lata. Jeśli wcześniej zrezygnuje, to będzie musiała zwrócić pieniądze za kurs proporcjonalnie do czasu, jaki pozostał jeszcze do zakończenia zobowiązania. Zasada jest taka, że liczy się pełne lata, czyli po przepracowanym jednym roku, do “spłaty” zostaje 2/3 kosztu kursu, a po dwóch 1/3.

Po zaliczeniu kursu, początkujący motorniczy zatrudniany jest na 3-miesięczny okres próbny. Zarabia wtedy najniższą krajową, która od stycznia 2024 roku wynosi 4242 zł brutto, a od 1 lipca wzrośnie do 4300 zł brutto.

Po zakończeniu okresu próbnego, stawka wzrasta o 1 zł za godzinę. Jak informują Tramwaje Śląskie, do wynagrodzenia zasadniczego dolicza się premie, dodatki (m.in. za pracę w nocy), nagrody uznaniowe, okolicznościowe i jubileuszowe, a także pakiet socjalny (wczasy pod gruszą, dofinansowanie wypoczynku dla dzieci i młodzieży, paczki dla dzieci).

Żeby skorzystać z bezpłatnego kursu na motorniczego, trzeba złożyć podanie o przyjęcie, CV, kopie dokumentów potwierdzających wykształcenie, oświadczenie o braku orzeczonego prawomocnym wyrokiem sądu zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Dokumenty należy przesyłać na adres: [email protected] w terminie do 05.07.2024 r.

Dodatkowych informacji udziela Ośrodek Szkolenia Motorniczych – tel. 32 266 50 97.


Tagi:

Komentarze

  1. Ja 26 czerwca, 2024 at 11:42 pm - Reply

    ja bez zawodowego i średniego zabraniam ponad 7k na rękę bo są ludzie dla których liczą się umiejętności a nie wykształcenie…

  2. klm 24 czerwca, 2024 at 2:54 pm - Reply

    Minimalna krajowa? No brawo, aż chcę porzucić moją karierę w Biedrze.

Dodaj komentarz

*
*