Reklama

Tragiczny pożar w Katowicach

Redakcja
W sobotę późnym wieczorem doszło do pożaru w jednym z budynków wielorodzinnych w dzielnicy Murcki. Częściowo spłonęło mieszkanie na 4. piętrze. W wyniku pożaru jedna osoba zmarła.

Zgłoszenie o dymie wyczuwalnym na klatce schodowej strażacy dostali około godz. 21:30. Kiedy pierwszy zastęp przyjechał na miejsce, 20 osób było już na zewnątrz. Strażacy musieli ustalić w którym mieszkaniu doszło do pożaru, co nie było łatwe, bo na klatce schodowej było duże zadymienie. – Kiedy strażacy weszli już do mieszkania, w trakcie przeszukania natrafili na dwie nieprzytomne osoby – mówi kpt. Adam Kryla, rzecznik PSP w Katowicach.

Wynieśli je na zewnątrz i udzieli im pierwszej pomocy, jeszcze przed przyjazdem pogotowia. Dzięki sztucznemu oddychaniu, jedna z nich – 64-letnia kobieta – zaczęła samodzielne oddychać i została przewieziona do szpitala. Niestety, 39-letni mężczyzna zmarł.

Po ugaszeniu pożaru strażacy sprawdzili jeszcze stężenie tlenku węgla w budynku. W związku z tym, że nie było zagrożenia, lokatorzy mogli wrócić do swoich mieszkań.

Spaleniu uległo jedno pomieszczenie wraz z wyposażeniem. Jako wstępną przyczynę pożaru strażacy pojadą zaprószenie ognia.

Akcja zakończyła się około 01:30.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*