Reklama

Tragedia na torach w pobliżu Katowic. Na przejeździe pociąg potrącił rowerzystkę

Redakcja
Tragiczny wypadek na przejeździe kolejowym w Orzeszu. Pociąg Intercity potrącił śmiertelnie rowerzystkę. Okoliczności wyjaśniają policjanci.

Dzisiaj rano doszło do tragicznego wypadku na torach. Kilka minut po godzinie 9.00 w Orzeszu-Jaśkowicach pociąg śmiertelnie potrącił rowerzystkę. Wypadek miał miejsce przy ul. Powstańców. 77-letnia mieszkanka miasta jadąca na rowerze w kierunku swojego  domu została potrącona przez pociąg Intercity. Do potrącenia doszło na przejeździe kolejowym. Kobieta wjechała wprost pod pędzący pociąg relacji Warszawa-Praga. To oznakowane miejsce, ale nie ma tu rogatek. Obecny na miejscu prokurator zarządził sekcję zwłok 77-latki. Ruch kolejowy i drogowy został wznowiony po godzinie 12.30.

Policjanci apelują do o wyjątkową ostrożność w tak newralgicznych miejscach, jak przejazdy kolejowe.

Zdjęcia: KPP w Mikołowie. 


Tagi:

Komentarze

  1. P Śl 17 czerwca, 2021 at 6:49 pm - Reply

    Babcia miała niezłego pecha, jednotor, 10 pociągów osobowych na dobę. Choć i tak jestem w szoku, że aż tyle pociągów jedzie przez Hutę w Łaziskach. Jeszcze bardziej w szoku jestem, że te pociągi wg moich obliczeń jadą koło 80-100km/h. Kierowcy mają w zwyczaju olewać przejazdy kolejowe, a tutaj doskonały przykład jak można się nadziać.

Dodaj komentarz

*
*