Reklama

To ostatni moment na wykorzystanie bonu turystycznego

Redakcja
Czas jego ważności był już kilkukrotnie przedłużany, ale tym razem to już naprawdę koniec. Tylko do 31 marca 2023 można będzie wykorzystać bon turystyczny. O tym, że wiele osób zostawiło to na ostatnią chwilę świadczą liczby. W województwie śląskim na 485 tys. przyznanych bonów turystycznych do wykorzystania pozostało prawie 163 tys. W tej liczbie znajdują się zarówno bony aktywowane i niewykorzystane, jak i częściowo wykorzystane, ale też takie, których rodzice jeszcze nie pobrali na swój profil PUE, czyli nie aktywowali. Bonów nieaktywnych, czyli niepobranych, pozostało ponad 51 tys.

Komu przysługuje bon turystyczny

Z bonu turystycznego mogą skorzystać rodzice, którzy mają co najmniej jedno dziecko do 18. roku życia. Na każde dziecko przysługuje jeden bon w wysokości 500 zł. Na dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności przysługuje 1000 zł.

Jak wykorzystać bon turystyczny

Żeby wykorzystać bon turystyczny trzeba wejść na swój profil PUE. Można to zrobić na różne sposoby. Najłatwiej poprzez bankowość elektroniczną. W profilu PUE trzeba następnie odnaleźć po lewej stronie zakładkę Polski Bon Turystyczny i aktywować ją, podając swój adres email i numer telefonu komórkowego. Chwilę później na maila przyjdzie unikalny kod, który następnie trzeba pokazać w miejscu, w którym chcemy zapłacić bonem. Każda płatność jest potwierdzana jednorazowym kodem autoryzacyjnym, który jest wysłany SMS-em na podany wcześniej numer telefonu

Gdzie można wykorzystać bon turystyczny

Miejsc, gdzie można zapłacić bonami w całej Polsce jest ponad 4,9 tys. W woj. śląskim bony przyjmuje 1,6 tys. podmiotów turystycznych.

Szczegółowa lista miejsc, w których można zrealizować bon, znajduje się na stronie bonturystyczny.polska.travel.

Do tej pory suma płatności zrealizowanych bonami w woj. śląskim wyniosła 333 mln zł, a w całym kraju 2,8 mld zł.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*