Reklama

To był dobry rok dla portalu Katowice24.info

Redakcja
2017 to był pierwszy pełny rok portalu Katowice24.info. Przez ostatnich 12 miesięcy codziennie dostarczaliśmy Państwu informacje z Katowic. Mimo że istniejemy dopiero nieco półtora roku, już jesteśmy największym portalem w Katowicach. W 2018 roku zamierzamy wprowadzić kilka nowości. Będą akcje społeczne, konkursy, a przede wszystkim mnóstwo dobrych treści.

W 2017 roku odwiedziło nas ponad 716 000 unikalnych użytkowników. To mniej więcej tyle, ilu mieszkańców ma Kraków. Nasi czytelnicy weszli na stronę 1 520 000 razy i wykonali ponad 2 132 000 odsłon. Dla nas to naprawdę duże liczby, zwłaszcza że nie wydaliśmy nawet złotówki na promocję czy reklamę. Intensywnie budowaliśmy i budujemy za to nasze profile i kanały w social mediach. Oczywiście głównym miejscem promocji treści jest dla nas Facebook. Nasz fanpage ma już ponad 19 000 obserwujących. Rośnie nam też liczba obserwujących profil na Twiterze (obecnie to 640 osób). Mamy też około 1000 subskrybentów naszego newslettera. Do tej pory zaniedbywaliśmy trochę nasz kanał na Youtube, ale mamy nadzieję, że intensywnie zaczniemy go rozwijać w 2018 roku.

Gdzie nie spojrzeć, wszędzie nam „rośnie”. Wynika to z tego, że dostarczamy czytelnikom dużo unikalnych treści, których nie znajdą w innych mediach. A właściwie znajdą, ale dopiero wtedy, kiedy inni napiszą coś po nas. W 2017 roku ujawniliśmy i nagłośniliśmy kilka spraw, którymi żyła cała Polska. W maju napisaliśmy o dwóch dziewczynach pociętych rozbitą butelką. Dopiero po naszej publikacji policja zwróciła się do prokuratury o zgodę na ujawnienie wizerunku sprawców, których nagrała kamera monitoringu w jednym z kebabów. W tym samym czasie poszkodowane dziewczyny szukały sprawców w internecie na własną rękę. Znalazły. Pod koniec grudnia Prokuratura Okręgowa w Katowicach przesłała do sądu akt oskarżenia w tej sprawie.

Całą Polskę i Europę obiegło nasze zdjęcie i relacja z manifestacji narodowców na pl. Sejmu Śląskiego. W listopadzie grupa kilkudziesięciu osób powiesiła na szubienicach zdjęcia europosłów Platformy Obywatelskiej. Sprawą zajmuje się Prokuratura Okręgowa w Katowicach.

Również dzięki naszej publikacji tempa nabrało śledztwo i poszukiwanie sprawcy brutalnego napadu na kobietę w pobliżu hotelu Senator. Policja i prokuratura początkowo nie chciały ujawnić, że napad miał podłoże seksualne. Dopiero po naszym tekście, służby przestały zaprzeczać, a internauci pomogli namierzyć sprawcę gwałtu.

Szerokim echem odbiły się dwa nasze wywiady z Andrzejem Sznajderem, dyrektorem katowickiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej (o gen. Jerzym Ziętku) oraz z Jerzym Forajterem, wiceprzewodniczącym rady miasta (o budżecie obywatelskim).

W mijającym roku zainicjowaliśmy akcję zbierania kluczy, z których powstanie figurka na Szlaku Śląskiej Godki. Został także zrealizowany nasz projekt do budżetu obywatelskiego pt. „Trawniki bez samochodów”.

W 2018 roku nadal będziecie mogli liczyć na ciekawe wywiady, autorskie teksty i tematy, których nie ma nigdzie indziej. Szykujemy też przedsięwzięcie, o którym (jeśli nam się  uda) będzie głośno nie tylko w Katowicach.

Mamy nadzieję, że za rok będziemy mogli napisać, że odwiedziło nas co najmniej milion czytelników. Dziękujemy wam za 2017 i zapraszamy w 2018 roku.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*