Reklama

Tłumy przy salonie Ferrari w Katowicach, bo przyjechały luksusowe sportowe samochody

Redakcja
Przez Katowice przejechały luksusowe sportowe samochody. Do miasta dotarło Gran Tourismo Polonia. Jego uczestnicy prowadzą takie maszyny jak Lamborghini Huracan, Mercedes-AMG SLS czy McLaren 720S.

Supersamochody w Katowicach. Dzisiaj tłum gapiów zebrał się przed salonem Ferrari na ulicy Bocheńskiego. To tu zaparkowały samochody, które na co dzień trudno spotkać. Supersamochody są pojazdami o opływowych, aerodynamicznych kształtach i mocy silnika przekraczającej 500 koni mechanicznych. To daje im możliwość osiągania prędkości powyżej 300 km/h.

Około południa 88 luksusowych sportowych aut dojechało z Wrocławia do Katowic. Stolica woj. śląskiego to drugi przystanek podczas 17. edycji Gran Turismo Polonia. Tutaj uczestnicy zjedli lunch i ruszają dalej w trasę. Łącznie przejadą w ciągu 6 dni około 1000 km. Kolejnymi przystankami będą Kraków, Warszawa i Poznań. Wydarzenie potrwa do 7 lipca. Biorą w nim udział kierowcy z kilku europejskich krajów. To łącznie 200 kierowców, ale najważniejsze są samochody. Ich wartość to łącznie ponad 100 mln złotych.

Wśród luksusowych maszyn można zobaczyć m.in. Mercedesa-AMG GTS, Ferrari 488 Spider, Porsche 991 GTS, Lamborghini Performante, Lamborghini Huracan, McLaren MP4-12C, Ferrari 488 Pista, Audi R8 V10, Porsche 991 GT3 RS.


Tagi:

Komentarze

  1. Mustang GT Hiper Powaer 5 lipca, 2021 at 2:06 pm - Reply

    Tyle blachar co tam było, to w życiu nie widziałem.

Dodaj komentarz

*
*