Reklama

Tłumy na zlocie food trucków na katowickim rynku

G. Ż.
Niedziela była ostatnim dniem pierwszego w tym roku zlotu food trucków na katowickim rynku. Frekwencja była tak duża, że na jedzenie w niektórych gastrowozach trzeba było czekać nawet godzinę.

17 food trucków przyjechało do centrum Katowic, żeby po raz pierwszy w tym roku serwować swoje dania. Jeszcze miesiąc temu, kiedy trwał szczyt trzeciej fali epidemii koronawirusa, takie wydarzenie nie byłoby możliwe. Jednak z początkiem maja rząd zaczął luzować obostrzenia. Przykładowo restauracje będą mogły podawać jedzenie w letnich ogródkach od 15 maja, a pod koniec miesiąca również wewnątrz lokali.

Frekwencja podczas zlotu food trucków pokazała, że oczekiwanie na względną normalność w gastronomi jest bardzo duże. W niedzielę na Rynku pojawiły się prawdziwe tłumy. Wiele osób dosyć luźno potraktowało obowiązujące wciąż obostrzenia, nie zachowując dystansu i nie mając maseczek.

Zainteresowanie było tak duże, że na dania z niektórych food trucków trzeba było czekać nawet godzinę.


Tagi:

Komentarze

 1. Piotr 10 maja, 2021 at 2:05 pm - Reply

  Chciałbym zmienić dwa zdania z głównym architektem miasta, który dopuścił do budowy tego bezguscia na rynku !!
  Albo jest to skończony nieuk albo działał pod czyimś wpływem…
  Dlaczego w UM Katowice, pracują tacy ludzie, którzy działają na szkodę miasta i jego mieszkańców ??!!
  Ogloscie konkurs jak ocieplić (pergola ?) wizerunek tej „muchy że złotym zębem”, która oszpeciła historyczne centrum miasta…
  Powkladaliscis głowy w piasek ?

 2. Ewa 10 maja, 2021 at 12:10 pm - Reply

  Katowice to bodaj jedyne miasto, w którym wydaje się zezwolenia na tego typu imprezy, pasującej bardziej na zlot motocyklistów w szczerym polu! Dudnienie muzyki z pobliskiej restauracji ( słyszalne w okolicznych domach mieszkalnych ) nikomu nie przeszkadza! Fajna wizytówka miasta.

 3. Piotr 9 maja, 2021 at 9:04 pm - Reply

  Food trucki z urozmaiconym menu to dobra rzecz, ale na tego szpetnego klocka nie potrafię patrzeć nawet na zdjęciu… Kto nas tak oszukał z tą ażurową wizualizacja ?? Może zainstalują tam chociaż jakąś aluminiowa pergole, aby ocieplić wizerunek tego klocka !!

Dodaj komentarz

*
*