Reklama

Testowanie oprogramowania – dlaczego warto zainwestować w taką usługę?

Testowanie oprogramowania to jedno z działań, które wchodzi w zakres Quallity Assurance, czyli usługi zapewnienia jakości. Dzięki niej możesz poprawić funkcjonowanie swojego produktu i uniknąć ewentualnych błędów. Sprawdź, co zyskasz dzięki testowaniu oprogramowania!
Na czym polega testowanie oprogramowania?

Testowanie oprogramowania to podstawowy krok, który należy podjąć, by podnieść jakość oferowanych produktów. Dzięki niemu otrzymasz odpowiedź na pytanie, co możesz zrobić lepiej. Testowanie oprogramowania to początek jakości, która wpłynie pozytywnie na wizerunek twojej firmy oraz opinie klientów na temat produktów. Ta usługa może być wdrożona zarówno na etapie procesu wytwórczego, jak i po ukończeniu produktu. Proces testowania jest zawsze dopasowany do potrzeb klienta oraz testowanego produktu. Weryfikacja poprawności działania systemu opiera się przede wszystkim na doborze właściwych testów i dostosowaniu ich do zmian systemu.

Wśród testowanych produktów mogą znaleźć się między innymi: aplikacje webowe, aplikacje mobilne, aplikacje desktopowe, oprogramowanie wbudowane, urządzenia dedykowane, rozwiązania hybrydowe, a także różnego typu systemy do zarządzania. Jeżeli zdecydujesz się na pomoc specjalistów, możesz skorzystać z testów:

● funkcjonalnych,

● bezpieczeństwa oprogramowania,

● użyteczności,

● zgodności,

● akceptacyjnych,

● wydajnościowych,

● integracyjnych oraz

● automatycznych.

Zalety testowania oprogramowania

Testowanie oprogramowania to bardzo ważny element, który należy uwzględnić w procesie wytwórczym lub podczas wprowadzania zmian w produkcie. Dzięki niemu zyskujesz pewność, że dostarczasz klientowi końcowemu w pełni funkcjonalny i spełni oczekiwania oraz potrzeby odbiorcy. Wyobraź sobie sytuację, kiedy użytkownik chce kupić w sklepie internetowym dany produkt, ale nie może sfinalizować transakcji w wyniku błędów technicznych. W efekcie ty tracisz klientów, sprzedaż jest niemożliwa, a więc firma traci potencjalny zysk. Takich przypadków można wymieniać więcej i dotyczą one nie tylko tak prostych i oczywistych kwestii. Jeżeli chcesz uniknąć błędów, testowanie oprogramowania może ci w tym pomóc.

Dzięki testom zyskujesz pewność, że twój system działa poprawnie, a użytkownik będzie mógł skorzystać bez problemu z wszystkich funkcjonalności. Co ważne, w przyszłości pomoże ci to zoptymalizować koszty związane z naprawą błędów, utrzymaniem oprogramowania oraz ewentualnych strat. Pamiętaj, że testowanie to tylko jeden z elementów tworzących kompleksową usługę zapewnienia jakości.

QA, czyli lepiej, szybciej i taniej

Specjaliści QA z firmy Testspring pomogą ci zrealizować cele biznesowe oraz poprawić jakość produktu. Samo zastosowanie testów to dopiero początek, który wyznacza kierunek dalszych działań. Specjaliści Testspring oferują nie tylko swoją wiedzę, ale również kompleksowe wsparcie narzędziowe. Dzięki nim zyskasz lepsze wsparcie procesu wytwórczego. Jeżeli pojawi się taka konieczność, eksperci zajmą się znalezieniem i przeszkoleniem ludzi, którzy zajmą się wdrażaniem i prowadzeniem odpowiednich działań w twojej firmie. Zanim zdecydujesz się na współpracę, otrzymasz kompleksowy audyt oraz analizę pod kątem celów biznesowych oraz ryzyka.

Chcesz tworzyć lepiej, szybciej i taniej? Skorzystaj z pomocy specjalistów QA!

Artykuł sponsorowany


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*