Reklama

Te elementy fotela ogrodowego muszą być najwyższej jakości. Wiesz dlaczego?

Podwieszane meble, takie jak wiszące krzesła ogrodowe, muszą być wykonane z materiałów najwyższej jakości, co warunkuje bezpieczeństwo ich użytkowania. Na jakie elementy szczególnie warto zwrócić uwagę w tym kontekście?

Fotele ogrodowe wiszące coraz częściej pojawiają się na tarasach, balkonach i w ogrodach. Uwielbiamy korzystać z nich ze względu na wygodę, przepiękny wygląd i nieszablonowość. Zanurzenie się w zwyczajnym fotelu może stanowić ogromną przyjemność, ale to te wiszące, wprawiające cię w relaks dzięki delikatnym wahadłowym ruchom, gwarantują maksimum komfortu. A jeśli umieścisz taki kosz wiszący w otoczeniu zieleni, efekt będzie naprawdę spektakularny.

Fotel wiszący ogrodowy Italform

Wiszący fotel ogrodowy – kryteria doboru

Dobór fotela wiszącego ogrodowego tylko pozornie wydaje się prosty. W rzeczywistości warto rozważyć wiele kwestii przed dokonaniem ostatecznego wyboru. Najważniejszym kryterium jest przeznaczenie fotela. Te, które mają być użytkowane na zewnątrz, muszą być zdecydowanie bardziej odporne na działanie czynników niszczących niż te, przeznaczone do użytku wewnętrznego. W sklepach z wyposażeniem ogrodowym można znaleźć różnego rodzaju wiszące krzesła ogrodowe. Różni je materiał, odcień, rozmiar i parę innych cech, szeroką ofertę foteli ogrodowych posiada sklep Dollo.

Jest jednak jedna właściwość, która powinna je łączyć – wysoka jakość. Zwłaszcza w odniesieniu do pewnych elementów, które warunkują bezpieczeństwo użytkowania fotela. Na które z nich należy zwrócić uwagę?

Kosz ogrodowy wiszący Italform model Como

Stelaż

Jeśli decydujesz się na zakup fotela wiszącego ze stelażem, zwróć uwagę na jego stabilność. Ten niepozorny element musi równoważyć obciążenie kosza ogrodowego. Dlatego niezwykle ważny jest jego kształt, dopasowanie do innych elementów i materiał. Powinien on być bardzo wytrzymały.

Łańcuch lub lina

Krzesła ogrodowe wiszące zazwyczaj sprzedaje się w zestawie z łańcuchem lub liną. Umożliwia to podwieszenie fotela na suficie, specjalnie przygotowanym drążku, pergoli czy więźbie poddasza. Niezwykle ważne jest, aby łańcuch był solidnie wykonany. Zwróć uwagę na to, czy po zamontowaniu nie napina się nadmiernie i czy nie ma żadnych mechanicznych ubytków. W ten sposób zapobiegniesz ewentualnemu urwaniu się całej konstrukcji.

Elementy montażowe

Aby zamontować wiszący fotel do ogrodu, nie wystarczy użyć samego łańcucha – trzeba jeszcze na czymś go zawiesić. W zestawie zazwyczaj znajdują się wkręty i kotwy dopasowane do całej konstrukcji. Możesz zamontować fotel wiszący na haku lub drążku rozporowym. Pierwsze rozwiązanie wymaga wiercenia dziur, drugie nie, ale za to nie wszędzie się sprawdzi. Musi zostać bowiem zamontowane we framudze drzwiowej czy okiennej, co znacznie ogranicza możliwości rozmieszczenia.

Siedzisko

Sam kosz wiszący również należy zweryfikować pod kątem ewentualnych nieprawidłowości – najlepiej od razu po otrzymaniu przesyłki ze sklepu internetowego. Sprawdź jego siedzisko, którego właściwa konstrukcja warunkuje komfort użytkowania. Jeśli wybierzesz model pleciony, zwróć uwagę na wszelkie nieregularności czy przerwane włókna.

Wiszący fotel ogrodowy to wspaniały element meblowy, który nadaje lekkości ogrodowej aranżacji i wspaniale prezentuje się w najróżniejszych stylistykach. W sklepach internetowych znajdziesz wiele wariantów zróżnicowanych pod kątem odcieni i kształtów. Wybierz ten, który najlepiej współgra z twoją aranżacją. Przed podwieszeniem fotela polecamy konsultację z kompetentną osobą, która jest w stanie ocenić, czy konstrukcja nie przeciąży sufitu bądź pergoli.

Artykuł sponsorowany


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*