Reklama

TDJ chce przejąć Kopex

Grzegorz Żądło
Spółka celowa TDJ S.A., czyli głównego akcjonariusza Famur S.A. podpisała dzisiaj z Krzysztofem Jędrzejewskim warunkową umowę kupna kontrolnego pakietu akcji Kopex S.A. To czy umowa wejdzie w życie zależy od kilku czynników, m.in. od zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Faktyczne połączenie Famuru z Kopexem będzie oznaczać istotną konsolidację na rynku producentów urządzeń górniczych.

Obecnie Krzysztof Jędrzejewski jest największym akcjonariuszem Kopexu. Ma 58,64% udziału w kapitale zakładowym spółki. Do TDJ należy niecałe 10%. ING OFE ma 5,42%, a pozostali akcjonariusze 25,95%.

Wejście warunkowej umowy sprzedaży akcji Kopexu w życie uzależnione jest od zgody UOKiK, pozytywnych wyników due diligence (czyli wnikliwej analizy spółki pod kątem kondycji finansowej, prawnej i handlowej) oraz przeprowadzenia restrukturyzacji zadłużenia spółek grupy kapitałowej Kopex S.A.

To najważniejszy moment w dotychczasowej historii spółek FAMUR i Kopex. Przed nami okres, który może przynieść wiele korzyści. To szansa na stabilizację oraz znakomita baza dla rozwoju obu firm, a przez to także całego Śląska. Połączone spółki stanowiłyby jedną z większych firm przemysłowych w Polsce – mówi Mirosław Bendzera, prezes zarządu Famur S.A.

– Celem planowanej transakcji jest doprowadzenie do powstania silnej i nowoczesnej grupy, która w mojej ocenie będzie miała  realny potencjał, aby zostać światowym liderem w produkcji maszyn i urządzeń dla przemysłu wydobywczego – dodaje Bogusław Bobrowski, prezes zarządu Kopex S.A.

Najwcześniej transakcja przejęcia kontroli nad Kopexem przez TDJ może nastąpić w sierpniu 2016 roku.


Tagi:

Komentarze

  1. MATT 17 marca, 2016 at 11:48 am - Reply

    i tak powstanie FAP’EX 😀

Dodaj komentarz

*
*