Reklama

Tauron Ciepło nie zostanie kupiony przez PGNiG

Redakcja
Tauron Ciepło nie będzie miał nowego właściciela. Jak poinformowała w piątek spółka, PGNiG odstąpiło od prowadzonych od czerwca 2020 negocjacji w sprawie zakupu 100% udziałów w TC.

Negocjacje z PGNiG rozpoczęły się w połowie czerwca i miały zakończyć się w ciągu kilku tygodni. Zostały jednak przedłużone, ostatecznie do 31 stycznia. Dziś wiadomo już, że nie będą kontynuowane.

– Otrzymaliśmy dziś informację, że PGNiG postanowił odstąpić od negocjacji, co przekłada się na formalne zakończenie tego procesu. Nie możemy sobie pozwolić na wydłużanie okresu niepewności i braku stabilności w tym obszarze. Nasza spółka ciepłownicza potrzebuje energicznych działań i podejmowania strategicznych decyzji na dynamicznie zmieniającym się rynku. Dla segmentu ciepłowniczego będziemy poszukiwać optymalnego modelu funkcjonowania z uwzględnieniem istotnych zmian makroekonomicznych i regulacyjnych – mówi Jerzy Topolski, wiceprezes zarządu ds. zarządzania majątkiem w TAURON Polska Energia.

Tauron Ciepło to spółka córka Tauron Polska Energia. Jest największym dostawcą ciepła sieciowego w aglomeracji śląsko-zagłębiowskiej. W skład spółki wchodzą: Zakład Wytwarzania Katowice, Zakład Wytwarzania Tychy, Zakład Wytwarzania Bielsko-Biała oraz Obszar Ciepłowni Lokalnych.

Łączna długość sieci ciepłowniczej w systemie Tauron Ciepło wynosi około 1000 km. Poprzez prawie 4000 węzłów cieplnych spółka dostarcza ciepło do 250 tys. gospodarstw domowych, czyli około 800 tys. mieszkańców. Tauron Ciepło obsługuje łącznie prawie 4000 klientów  (spółdzielnie, wspólnoty mieszkaniowe itp.), ogrzewa blisko 9000 budynków w aglomeracji.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*