Reklama

Tabliczki na budynku są bezpłatne, ale na darmowy montaż zostało niewiele czasu

Redakcja
Nowe tabliczki pojawiają się na budynkach w Katowicach. Miasto nadal czeka na wnioski właścicieli i zarządców nieruchomości dotyczące wymiany Systemu Informacji Miejskiej. Ci, którzy nie będą zwlekali, skorzystają z darmowego montażu.

W centrum miasta i oraz na części Koszutki, Bogucic, Dębu oraz Nikiszowca widać już w wielu miejscach żółto-czarne tabliczki. Wymiana Systemu Informacji Miejskiej rozpoczęła się w październiku 2021 roku. Niedawno pisaliśmy o tym, że realizacja pierwszego etapu, którym objęty został wyżej wymieniony obszar miasta, przeciągnie się. Pierwotnie planowano, że odbiory odbędą się pod koniec marca. Jednak dopiero teraz się one rozpoczęły. O powodach można przeczytać TUTAJ.

Od jakiegoś czasu montowane są też tabliczki adresowe na budynkach. Właściciele i zarządcy nieruchomości od zeszłego roku mogą sami zgłaszać się do miasta po to, aby otrzymać nieodpłatnie tabliczkę w nowej wersji graficznej. Jednak idzie to bardzo powoli. Dlatego miasto chce zachęcić do składania wniosków. Do końca miesiąca oprócz tablicy bezpłatny będzie także montaż.
Aby zamówić nową tablicę adresową trzeba zgłosić się do MZUiM. Wniosek o nieodpłatną dostawę i montaż tabliczki z numerem porządkowym nieruchomości można wysłać drogą elektroniczną. Projekt i dokładne umiejscowienie tablicy można obejrzeć i pobrać TUTAJ. Na tej stronie można też znaleźć wzór wniosku i mapę obszaru, na którym aktualnie realizowana jest wymiana SIM. Skan wypełnionego wniosku należy przesłać na adres e-mail: [email protected]. – Ważną informacją jest to, że aby skorzystać z możliwości bezpłatnego montażu, wniosek należy złożyć do 30 kwietnia. Później tablice nadal będą bezpłatnie wydawane przez MZUiM, ale tylko do rąk własnych właścicieli i zarządców nieruchomości, z obowiązkiem własnego montażu. Warto pośpieszyć się i zostawić montaż firmie, która zrobi to za nas – mówi Piotr Handwerker, dyrektor MZUiM w Katowicach.

Ta firma to Utal, która realizuje dla Katowic wymianę SIM. Po zakończeniu prac na obszarze I, wykonawca przystąpi do realizacji w pozostałych częściach miasta. Inwestycja kosztuje 11,6 mln, a wszystko powinno być gotowe wiosną 2023 roku.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*