Reklama

Szykują się kolejne utrudnienia dla kierowców na Chorzowskiej

Redakcja
Kolejny remont na ul. Chorzowskiej. Miasto szykuje się do prac na jezdni bliżej Parku Śląskiego. Jednak będzie to tylko łatanie dziur.

Prawie miesiąc trwał remont na ul. Chorzowskiej. Ruch był utrudniony, ponieważ po południowej stronie prowadzony był remont drogi. Nawierzchnia została wymieniona na prawie 2-kilometrowym odcinku. Samochody jadące od strony Chorzowa miały w tym czasie do dyspozycji tylko jeden pas ruchu. Na odcinku od granicy z Chorzowem do skrzyżowania z ul. Tysiąclecia, z wyłączeniem fragmentów jezdni na wysokości ul. Ułańskiej i ul. Bolesława Chrobrego, jest już nowy asfalt. Inwestycja kosztowała ponad 2,2 mln zł i zakończyła się w połowie kwietnia.

Wielu kierowców zastanawiało się czy miasto planuje podobne prace po drugiej stronie. Jezdnia przebiegająca bliżej Parku Śląskiego jest nawet w gorszym stanie niż wyremontowana już droga. Jak informuje MZUiM, również ta strona zostanie objęta pracami. Jednak nie będą one tak kompleksowe.

Na przełomie  maja i czerwca, po stronie północnej ul. Chorzowskiej, od skrzyżowania z ul. Tysiąclecia do granicy miasta z Chorzowem, planujemy działania naprawcze siłami własnymi, w ramach posiadanych środków” – zapowiada Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Katowicach. Dodatkowo osobnym remontem objęty zostanie fragment w rejonie skrzyżowania z ul. Ułańską.

O dokładnym terminie rozpoczęcia prac będziemy jeszcze informowali.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*