Reklama

Szukasz materaca w Siemianowicach? Sprawdź, jaki będzie najlepszy

Planowanie odświeżenia sypialni wymaga uwzględnienia wielu aspektów związanych z aranżacją czy funkcjonalnością pomieszczenia. Część osób decyduje się wówczas na wymianę łóżka, mając nadzieję, że poprawi to komfort codziennego, nocnego odpoczynku. Okazuje się, że w takich sytuacjach kupno całego mebla nie zawsze jest konieczne – wystarczy wymiana materaca. Znalezienie nowej konstrukcji może nie okazać się jednak tak proste, zwłaszcza dla osoby, która na co dzień nie interesuje się tym tematem. Sprawdź, co warto wiedzieć o materacach do spania, by zdecydować się na ten, który zapewni właściwe podparcie twojemu kręgosłupowi.

Sprawdzone materace do łóżka – o czym pamiętać przy zakupie?

Coraz więcej osób zaczyna zauważać zalety, jakie płyną z odpowiednio dobranego materaca do łóżka. Konstrukcja ta ma przede wszystkim zapewniać podparcie kręgosłupa użytkownika, jednak w zależności od rodzaju zastosowanego materiału, dodatkowych funkcji czy autorskich rozwiązań producenta, każdy model materaca robi to na nieco inny sposób. Przykładowo Siemianowice materace marki Hilding Anders to konstrukcje zarówno sprężynowe, jak i piankowe, dzięki czemu trafią one do szerokiego grona użytkowników. Materace z wypełnieniem z pianki jak Hilding Salsa to konstrukcje miękkie – idealnie dopasowują się sylwetki użytkownika, a co za tym idzie, w jeszcze większym stopniu podpierają kręgosłup użytkownika, odciążając tym samym jego mięśnie.

Głogów materace sprężynowe to z kolei propozycja dla osób szukających stabilnego podparcia podczas snu. Wkładka wykonana z lekkich sprężyn kieszeniowych, które działają niezależnie sprawia, że drgania nie są przenoszone na pozostałe części materaca. Dzięki temu materac, taki jak Hilding Pasodoble, który ma 7 stref twardości, doskonale sprawdzi się w sypialni pary. Marka Hilding Anders odpowiada również za przygotowanie materacy odwracalnych – nie tylko zwiększa to poziom higieniczności, ale daje również użytkownikowi możliwość wyboru jednej z dwóch twardości.

Te i wiele innych kwestii nie zawsze da się jednak sprawdzić osobiście, zwłaszcza jeśli ktoś decyduje się na zakup materaca do spania przez Internet. W takich sytuacjach dobrze jest wybierać konstrukcje pochodzące od sprawdzonych producentów jak Hilding Anders. Wyroby tej skandynawskiej firmy polecane są przez zdrowykregoslup.pl oraz oferują długi, 15-letni okres gwarancji, a do tego jej materace mają certyfikat AEH i pozytywną opinię instytutu Matki i Dziecka.

Sprawdzone materace do łóżka – o czym pamiętać przy zakupie?

Materace do łóżka dla alergików – kluczem jest odpowiednia wentylacja

Przy okazji doboru materaca dobrze jest również pamiętać o kwestiach związanych z higieną. Fragmenty włosów, złuszczonej skóry czy paznokci – w połączeniu z potem tworzą doskonałą pożywkę dla bakterii, roztoczy i innych chorobotwórczych drobnoustrojów, które są wyjątkowo groźne dla osób z alergią. W takich sytuacjach dobrze jest wybierać materace, które mają kanały wewnątrz wkładki, dzięki którym ułatwiona jest cyrkulacja powietrza. Materac Hilding Salsa oprócz wspomnianych kanałów ma również wiskozowy pokrowiec Tencel, który łatwo się zdejmuje i można go prać w pralce w temperaturze do 60°C.

Materace Hilding Anders mają również taśmy 3D, które zapobiegają zbieraniu się wilgoci i ułatwiają pozbycie się nieprzyjemnych zapachów, zapewniając tym samym świeżość w sypialni danej osoby.

Artykuł sponsorowany


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*