Reklama

„Sztuczna Rawa” do remontu. Prace ruszą tuż po majówce

Redakcja
Remont fontanny w centrum Katowic. Po ośmiu latach od oddania do użytku, trzeba zająć się tzw. sztuczną Rawą. Wymienionych zostanie kilkadziesiąt płyt.

Szykuje się remont „sztucznej Rawy”. Fontanna na katowickim Rynku imituje przykrytą rzekę Rawę i jest położona dokładnie w śladzie jej koryta. Budowa została ukończona w 2015 roku i kosztowała ok. 2,8 mln złotych. Widać, że po ośmiu latach obiekt wymaga naprawy. „Sztuczna Rawa” jest narażona na erozję, ponieważ znajduje się na poziomie gruntu. Niedobrze znosi też zmienne warunki atmosferyczne. Poza tym fontanna jest niewłaściwie wykorzystywana przez mieszkańców. W okresie letnim, mimo zakazu, regularnie kąpią się w niej ludzie. – Sztuczna Rawa płynąca w samym centrum miasta jest jego niewątpliwą ozdobą. Wraz ze stojącymi nad nią palmami nadaje niesamowity klimat centrum Katowic w letnie miesiące. Co jakiś czas trzeba jednak przeprowadzić poważniejszy remont, ponieważ miejsce, w jakim ona się znajduje, jest bardzo eksploatowane. Po oględzinach i analizach zdecydowaliśmy wykonać go już teraz – tłumaczy Mieczysław Wołosz z Zakładu Zieleni Miejskiej.

Remont obejmie wymianę około 40 granitowych płyt, które zostały uszkodzone – zarówno w korycie, jak i wokół fontanny. Umowa na remont została podpisana 21 kwietnia. Wykonawca, czyli firma Silesia Invest, ma 5 tygodni na zakończenie prac, które powinny zacząć się zaraz po majówce. Koszt remontu to 75 tys. zł.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*