Reklama

Szkoła i przedszkole na os. Paderewskiego zamknięte. Uczniom groziło porażenie prądem

Grzegorz Żądło
W środę rodzice uczniów i przedszkolaków z Zespołu Szkół i Placówek nr 1 na os. Paderewskiego musieli sami zająć się dziećmi. Szkoła i przedszkole zostały zamknięte do odwołania. Powodem jest ryzyko porażenia prądem. Na instalacji grzewczej i w gniazdkach pojawiły się tzw. przebicia. Na miejsce zostały ściągnięte wszystkie firmy, które brały udział  w niedawnym remoncie placówki.

Jak mówi Sławomir Witek, naczelnik wydziału edukacji i sportu UM Katowice, przebicia zostały zauważone we wtorek. – Dyrektor od razu nas powiadomił i zapadła decyzja o zamknięciu szkoły. Bezpieczeństwo dzieci jest najważniejsze – mówi naczelnik i dodaje, że zwiększone napięcie pojawiło się m.in. na instalacji grzewczej i w gniazdkach.

Na miejscu są wszystkie firmy, które przeprowadzały niedawny remont budynków. Trwa szukanie przyczyn awarii. Założenie jest takie, że nawet jeśli nie uda się jej wyeliminować zupełnie, powstanie tymczasowe zabezpieczenie, które umożliwi powrót dzieci do szkoły i przedszkola.

Rodzice, którzy nie mogli zapewnić swoim dzieciom opieki, mogli zaprowadzić je do placówki. Część przedszkolaków trafiła do MP nr 85. Z kolei uczniowie mają zajęcia świetlicowe w budynku gimnazjum przy ul. Granicznej. Do sprawy będziemy jeszcze dzisiaj wracać.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*