Reklama

Szkielet mężczyzny odnaleziony w Katowicach. Policja ma portret i próbuje ustalić tożsamość

Łukasz Kądziołka
Katowicka policja prosi o pomoc w ustaleniu tożsamości mężczyzny, którego zwłoki odnaleźli funkcjonariusze. Udało się stworzyć portret denata.

Sprawa zaczęła się, gdy 23 lipca 2023 roku odnaleziono zwłoki mężczyzny. Ciało znajdowało się w pustostanie przy ul. Chorzowskiej. Od tamtej pory policjantom nie udało się ustalić jego tożsamości. Dlatego Komenda Miejska Policji w Katowicach postanowiła opublikować portret przyżyciowy, który oddaje przybliżone podobieństwo. Rekonstrukcję wyglądu głowy mężczyzny wykonał Instytut Ekspertyzy Sądowej w Krakowie.

Mężczyzna był ubrany w dwie pary spodni – jeansowe i dresowe oraz czarne buty za kostkę. Zgodnie z opinią Instytutu, mężczyzna w chwili śmierci mógł mieć 40-60 lat i około 180 cm wzrostu. Ponadto ustalono, że miał włosy koloru brązowego. W obrębie kości nosowej oraz wyrostków czołowych szczęki występują złamania, do których doszło na kilka tygodni przed śmiercią. Z opinii biegłego wynika, że uraz nie był leczony, co doprowadziło do skrzywienia i zgrubienia prawej strony grzbietu nosa.

Dotychczasowe czynności podjęte przez policjantów nie pozwoliły na ustalenie tożsamości zwłok mężczyzny. Wszystkie osoby, które mają jakiekolwiek informacje dotyczące mężczyzny z portretu, proszone są o kontakt z policjantami Komendy Miejskiej Policji w Katowicach pod nr tel. 47 851 20 00, 47 851 25 55, 47 851 28 52, 47 851 23 32 lub z najbliższą jednostka policji.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*