Reklama

Świetny start portalu Katowice24.info

Grzegorz Żądło
Okazuje się, że ludzi, którzy czekali na dobre treści w internecie, jest więcej niż przypuszczaliśmy. Już w pierwszym miesiącu istnienia portalu Katowice24.info odwiedziło nas 34 422 unikalnych użytkowników, którzy zajrzeli do serwisu łącznie 53 197 razy i wykonali 90 074 odsłon.

Portal Katowice24.info wystartował 4 maja wieczorem. Od tego dnia publikujemy kilka informacji dziennie. W większości piszemy na tematy unikalne, których nie mają inne media. Nie mają, do momentu naszych publikacji, bo później czerpią od nas pełnymi garściami. Niestety, prawie nigdy nie podając źródła, z którego skopiowali informacje. Najważniejsze jednak, że czytelnicy wiedzą kto napisał o czymś jako pierwszy i obdarzają nas coraz większym zaufaniem.

Skąd wiemy ile osób odwiedziło portal Katowice24.info? Dane zbiera i analizuje program Google Analytics, który jest najpopularniejszym narzędziem do badania ruchu w witrynach internetowych. Oczywiście ma swoje wady. Jedną z nich jest zliczanie tzw. unikalnych użytkowników, a nie konkretnych osób. Chodzi o to, że jeśli w danej instytucji lub firmie używany jest jeden adres IP, wówczas program pokaże, że na stronę wchodzi z tego miejsca tylko jeden użytkownik. Nawet jeśli czyta nas sto osób. Tak więc można z dużym prawdopodobieństwem założyć, że 34 422 użytkowników to liczba zaniżona. Trudno jednak powiedzieć o ile.

Tak czy inaczej, pokazuje ona, że statystycznie kontakt z portalem Katowice24.info już w pierwszym miesiącu jego istnienia miało ponad 10% katowiczan. Choć w rzeczywistości ze stolicy woj. śląskiego notujemy tylko około 40% wejść. Na drugim miejscu jest…Warszawa (13,2%), a na trzecim Kraków (11,4%). W pierwszej dziesiątce są jeszcze: Bielsko-Biała, Wrocław, Gliwice, Sosnowiec, Chorzów, Tychy i Siemianowice Śląskie. Wszystkich miast, z których system odnotował logowanie się do serwisu Katowice24.info było w pierwszym miesiącu aż 1152.

Te wszystkie liczby robią na nas wrażenie, ale są też bardzo pozytywnym bodźcem do dalszej pracy. Obiecujemy, że nadal będziemy robić wszystko, żeby Katowice24.info był najlepszym portalem w regionie. Bo o tym, że w samych Katowicach nie ma lepszego serwisu, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Zwłaszcza was, którzy po raz kolejny tu zajrzeliście.


Tagi:

Komentarze

 1. piotr 6 czerwca, 2016 at 10:40 am - Reply

  Z drugiej strony jeśli jedna osoba wchodzi na stronę w pracy, później w domu, a jeszcze do tego na komórce, to zlicza się jako 3. Można więc równie dobrze założyć, że wynik jest zawyżony 🙂

  Co do Wawy, to niektórzy łączą się przez Warszawę (kiedyś tak było z wszystkimi z neostradą, nie wiem jak obecnie), stąd w każdym zestawieniu Warszawa jest zawsze wysoko.

  • Grzegorz Żądło 6 czerwca, 2016 at 11:49 am Reply

   Mimo wszystko, wynik jest raczej zaniżony. Większość osób wchodzi raz dziennie. Co do Warszawy, to oczywiście może tak być, że to kwestia techniczna, niemniej w stolicy jest tak liczna reprezentacja Śląska, że duży odsetek czytelników z Warszawy raczej mnie nie dziwi.

   • piotr 6 czerwca, 2016 at 3:48 pm Reply

    Panie Grzegorzu, z Pana perspektywy chyba lepiej by było jednak, jakby realnych użytkowników było mniej. Przynajmniej przy tej ilości odsłon. Bo jako, że jest to nowy portal, to z punktu widzenia biznesowego nie ma znaczenia, czy w pierwszym miesiącu będzie 20 czy 40 tysięcy, jak na portal na Śląsku, to tak czy siak nie są wielkie liczby, zresztą wiadomo, że to początek. Jeśli jednak założymy, że realnych było więcej, to średnio zrobili dwie odsłony, czyli duża część weszła tu dość pewnie z przypadku i przez cały miesiąc nie wróciła. Chyba jednak bardziej wartościowy (jeśli już wartościujemy!) jest czytelnik, którego portal na tyle zaciekawił, że wszedł w niego głębiej 🙂

    Pozdrawiam!

    • Grzegorz Żądło 6 czerwca, 2016 at 4:15 pm Reply

     Statystycznie prawie każdy użytkownik wrócił, więc chyba się zaciekawił. Co do liczby odsłon, to pewnie Pan wie, że w większości portali są sztucznie pompowane różnymi mniej lub bardziej irytującymi zabiegami. Tak czy owak, o tym, które statystyki są najbardziej wartościowe na końcu decydują reklamodawcy.

Dodaj komentarz

*
*