Reklama

Świąteczny klimat z dostawą do domu i na wynos. Wigilie dla potrzebujących w Katowicach

Ł. K.
Wigilie dla samotnych, potrzebujących i bezdomnych w Katowicach. Po raz kolejny wiele osób pomaga przy zorganizowaniu dwóch dużych wydarzeń, które mają sprawić, że w święta nie będzie smutno.

Dlaczego Iza z Giszowca postanowiła spędzić wigilię rozwożąc 41 paczek dla mieszkańców Szopienic? – Tak się jakoś ułożyło, że w te święta jestem sama – mówi. Inną wolontariuszkę z Andrychowa, która również z darami pojedzie do szopienickich domów, zdenerwowała jej rodzina. – Teraz mamy dużo rzeczy, ale niewiele z nich doceniamy – wyjaśnia swoją motywację, żeby przyjechać do Katowic i rozwozić świąteczne zestawy. Obie pomagają w ten sposób pierwszy raz. Tak samo jak Paula i Kamil z Tarnowskich Gór, którzy ledwo zmieścili kilkadziesiąt torebek do samochodu. Zawiozą je do Bytomia. Na szczęście Kamil jest kurierem, więc ma spore doświadczenie w upychaniu jak największej ilości towarów do auta i potrafi łatwo dotrzeć pod odpowiedni adres. Każdy ma swój powód do pomagania. Wielu wolontariuszy jest również z jakiegoś powodu samotnych, więc nawet łatwiej im zaangażować się w akcję. Po raz kolejny fundacji Wolne Miejsce do Międzynarodowego Centrum Kongresowego nie udało się zaprosić potrzebujących. W paczkach znajdą jednak to samo, co na wigilijnym stole. Jest m.in. karp, pierogi, uszka i sałatka ze śledziem. Wolontariusze Wigilii dla Samotnych dotrą dzisiaj do około 3,5 tys. mieszkańców metropolii, a w samych Katowicach do rozwiezienia jest około 2 tys. paczek.

To nie jest jedyna pomoc dla potrzebujących w Katowicach. Jak co roku, już po raz 32., ubodzy i bezdomni posilą się w jadłodajni Górnośląskiego Towarzystwa Charytatywnego przy ul. Jagiellońskiej. Tu po pomoc przychodzą na co dzień, ale w święta może być więcej. Po pierwsze to czas, w którym tym bardziej zabiegają o kontakt z drugim człowiekiem, a po drugie wolontariusze przygotowują wyjątkowe świąteczne menu. Planowano ugościć wszystkich w środku, ale w ostatnim momencie plany się zmieniły. Część wolontariuszy rozchorowała się i ponownie dania podane zostaną na wynos. W zestawach znajdą się m.in. smażona ryba, bigos i słodkości. Jedzenie będzie wydawane w każdy świąteczny dzień, od dzisiaj do niedzieli w godzinach od 12.00 do 17.00. Łącznie świąteczne dary z okienka otrzyma kilka tysięcy osób. 


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*