Reklama

Świąteczne warsztaty w centrum Katowic. Można będzie odnowić meble czy zrobić ozdoby

Fot. Kurka Wodna.

Redakcja
Nauka podstaw stolarki, renowacji mebli czy naprawy rowerów. Do tego wykonywanie ekologicznych prezentów, ozdób i środków czystości. Przez dwa weekendy w centrum Katowic będzie można wziąć udział w Świątecznym Warsztacie Cyrkularnym. Wstęp jest bezpłatny.

Warsztaty odbędą się w Kato Urban Corner, na rogu ulicy Pocztowej i Młyńskiej 3-4 grudnia oraz 10-11 grudnia w godz. od 10.00 do 16.00.

Celem wydarzenia jest promocja idei gospodarki cyrkularnej i stworzenie prototypu warsztatu miejskiego, który w praktyce pokaże jak bardziej ekologicznie przygotować się do świąt Bożego Narodzenia. Swoją wiedzą i doświadczeniem podzielą się z mieszkańcami m.in. organizacje pozarządowe, które na co dzień promują ograniczanie produkcji odpadów: Fundacja Bobrowe Żeremia, Stowarzyszenie Wolnej Herbaty czy Stowarzyszenie Kurka Wodna. W godzinach otwarcia warsztatu mieszkańcy będą mogli skorzystać z porad dotyczących odnawiania mebli i zapoznać się z działaniem prostych narzędzi stolarskich. Nauczą się samodzielnie ostrzyć noże czy nożyczki oraz reperować proste urządzenia domowe i ubrania (punkt naprawy ubrań). Będzie można zgłębić tajniki naprawy i konserwacji rowerów. Do dyspozycji uczestników warsztatów będzie także biblioteka książek i magazynów z dziedziny „Zrób to sam” i „Zero Waste”.

W ramach Świątecznego Warsztatu Cyrkularnego odbędą się także zajęcia tematyczne, związane z przygotowaniami do świąt w duchu Zero Waste. To okazja do rodzinnego majsterkowania i tworzenia ozdób świątecznych albo prezentów z materiałów z odzysku – w tym m.in. bombek, choinek, karmników dla ptaków czy drewnianych samolotów. Z pomocą prowadzących będzie można stworzyć własnoręcznie środki czystości, które posłużą do zrobienia porządków przed świętami, naturalne odświeżacze powietrza czy kosmetyki.

Na warsztaty tematyczne 3-4 grudnia można się zapisywać do 1 grudnia lub do wyczerpania limitu miejsc pod adresem: [email protected] (w temacie wiadomości należy podać nazwę warsztatu). Na warsztaty 10-11 grudnia można zapisywać się do 8 grudnia – w tym przypadku również liczba miejsc jest ograniczona i decyduje kolejność zgłoszeń. Jednocześnie jednak przez cały czas trwania Świątecznego Warsztatu Cyrkularnego, przestrzeń ta będzie otwarta dla każdego.

Szczegółową rozpiskę warsztatów można znaleźć TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*