Reklama

Studenci przejdą przez Katowice. Juwenalia Śląskie potrwają kilka dni

Redakcja
Dzisiaj korowód studentów przejdzie przez Katowice. Następnie odbędzie się przekazanie kluczy do miasta. W kolejnych dniach impreza przeniesie się na Muchowiec, gdzie odbędą się koncerty.

Na ulice Katowic wyjdą poprzebierani studenci. Dzisiaj zaczyna się ich święto, czyli Juwenalia Śląskie. Start barwnego korowodu odbędzie się, jak co roku, na terenie Uniwersytety Ekonomicznego o godz. 12.00. Następnie studenci przejdą ulicami 1 Maja i Warszawską. Tam dołączą do nich koledzy i koleżanki z pozostałych uczelni m.in. Politechniki Śląskiej i Uniwersytetu Śląskiego. Przez Rynek i al. Korfantego korowód dotrze do Parku Powstańców Śląskich. Na mecie studenci odbiorą klucze do miasta.

Jednak prawdziwa impreza dopiero się zacznie. Najpierw, w środę, w klubie Spiż. Następnie przeniesie się na Muchowiec. Tam zaplanowano 3 koncertowe dni. W czwartek, 24 maja, wystąpią m.in. Stachursky i Bracia Figo Fagot. Piątek to propozycja dla fanów hip-hopu. Na scenie zobaczą oni Słonia, Palucha oraz PRO8L3M. Natomiast ostatni dzień będzie bardziej energetyczny, bo zagrają Bownik, Bokka, Kamp! oraz Strachy na Lachy. Imprezy na Muchowcu będą rozpoczynały się o godz. 17.00 i potrwają maksymalnie do północy. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny. Więcej TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*