Reklama

Strefa płatnego parkowania na Koszutce. Radni dzielnicy przygotowują uchwałę

Łukasz Kądziołka
Radni z Koszutki chcą poszerzenia strefy płatnego parkowania. Powstał projekt uchwały, w którym wskazane zostały konkretne ulice. Takie rozwiązanie ma zakończyć problem rozjeżdżania przez kierowców trawników i chodników.

Temat parkingowego chaosu na Koszutce był poruszany wielokrotnie. Do tej pory mieszkańcy starali się samodzielnie walczyć z samochodami, które rozjeżdżają dzielnicę. Powstawały oddolne inicjatywy. Skuteczna okazała się na przykład akcja z postawieniem roślin na krótkim odcinku chodnika przy ul. Grażyńskiego. Jednak to nie wystarcza, bo problem jest duży i się nasila. – Jest to temat niewygodny, który nie został do tej pory podjęty ani przez stronę rządzącą, ani opozycję – mówi Adrian Szymura, przewodniczący zarządu Rady Jednostki Pomocniczej nr 12. Do radnych stale docierają głosy i zdjęcia mieszkańców, które pokazują parkingowy chaos na ulicach Koszutki. Dlatego Szymura przygotował projekt uchwały, która ma wywołać dyskusję na temat parkowania w jego dzielnicy. To wniosek do rady miasta dotyczący poszerzenia strefy płatnego parkowania. Wczoraj projekt raz z mapą wywołał dyskusję na Facebooku.

https://www.facebook.com/RadaJednostkiPomocniczejKoszutka/posts/2581638295491123?__xts__%5B0%5D=68.ARDGa10Y5xP_4qyaEandWktfDX42nYFs7VSJWFzyRru7GRLvii8c3-s9WRFjkTsdnwwzMtQ9uVhIGIw57yKmD_ubhzYokhO25zm_YmbI9lCA1SZdn5VBad1UJmtt5z0QzEfvV3VFabOBj_jZ4pxhd_M7ME2LgHN9ah1-Cg0vl9G-fCCLTx-qutBYwEWjmfaP9KMJOAZUxBy1ngcOnxFGzQHl0cnvTuQ5JCHDvvh0EJDM1UykIBXSaSffAMHopQiaMM1Ie6xST1U_qVp9RXe375zqmrg7SE8O4-HUBhb94PUygX4-xWROmiiZCs6_JAvIkYRxY4LtSVf3CrMn2GzB9vLrLiwz&__tn__=-R

Mamy pełną świadomość, jak wielkie emocje oraz jak dużym problemem dla naszej dzielnicy jest kwestia parkowania. Oczywistym jest, że problem dotyczy nie tylko ulicy Wyszyńskiego i Górnika, chociaż tam ostatnio skupiamy nasze działania. Przysyłacie Państwo do nas również zdjęcia z innych ulic m.in.: Ordona, Grażyńskiego … w zasadzie nie ma miejsca na Koszutce gdzie ten problem nie występuje. Dlatego na ostatnim posiedzeniu Zarządu, rozpoczęliśmy dyskusję nad poszerzeniem STREFY PŁATNEGO PARKOWANIA. Temat z pewnością będzie kontrowersyjny, bo nikt nie chce płacić, ale każdy chce parkować” – napisał radny na profilu rady dzielnicy.

Strefą płatnego parkowania, zgodnie z projektem uchwały, miałyby zostać objęte: al. Korfantego (od pętli Słonecznej do ronda im. gen. J. Ziętka), ul. Sokolska (od ul. Chorzowskiego do ul. Misjonarzy Oblatów), ul. Katowicka (od al. Korfantego do ul. Brzozowej), ul. Misjonarzy Oblatów, ul. Morcinka, ul. Olimpijska, ul. Skrzypka. Opłaty mają być takie same jak na terenie dotychczasowej strefy w centrum miasta.  – Mamy świadomość, że takie  rozwiązanie nie będzie pozytywnie odebrane, bo uderzy wiele osób po kieszeni – przyznaje przewodniczący zarządu RJP nr 12. Rada na razie chce przedyskutować temat strefy płatnego parkowania na Koszutce jeszcze w tym tygodniu. Na razie nie będzie głosowania, ale to miałoby się odbyć w najbliższym czasie, w lutym lub w marcu. Kiedy wniosek rady dzielnicy trafi do rady miasta, ta pierwsza musi czekać na odpowiedź. Nie ma określonego terminu, w jakim miasto powinno ustosunkować się do prośby. – Przypuszczam, że jeśli jest to na tyle gorący temat, to miasto w jakiś sposób odpowie na naszą prośbę – mówi Szymura. Przewodniczący rady miasta, Maciej Biskupski, zapewnia, że temat zostanie potraktowany poważnie. – Strefa płatnego parkowania na Koszutce to rozwiązanie, które powinno być analizowane. Trzeba jednak mieć świadomość, jakie to może nieść konsekwencje dla mieszkańców – mówi Biskupski. Podkreśla, że najważniejsze będzie zapewnienie im możliwości komfortowego korzystania z miejsc postojowych i egzekwowanie zasad parkowania. To wymagałoby sporych inwestycji w infrastrukturę.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*