Reklama

Strażnicy mieli karać większą liczbę kierowców za nielegalne parkowanie, ale interwencji i mandatów jest mniej

Redakcja
Ponad 12 tys. interwencji i ponad 400 tys. złotych mandatów za nielegalne parkowanie. Katowicka straż miejska podsumowała pierwsze 6 miesięcy działań w 2022 roku. Wyniki są gorsze niż w poprzednim półroczu.

Niedawno minął rok od momentu, kiedy straż miejska miała intensywnie karać kierowców za parkowanie w niedozwolonych miejscach i rozjeżdżanie trawników. Formalnie akcja „Wyzwanie parkowanie” rozpoczęła się z końcem kwietnia 2021 roku. Jednak faktyczne działania polegające na kontrolowaniu parkowania na ulicach Katowic zaczęły sie dwa tygodnie później, 10 maja. Po roku dyscyplinowania nielegalnie parkujących kierowców miasto wyjaśniało, że efekty akcji byłyby lepsze, ale strażnicy decyzją wojewody śląskiego byli oddelegowani do wykonywania czynności  związanych z pandemią. Urząd zapowiedział też, że po zniesieniu stanu epidemii strażnicy ponownie zajmą się w większym stopniu sprawdzaniem „mistrzów parkowania”.

PRZECZYTAJ TEŻ: Katowice od roku walczą z nielegalnym parkowaniem. Efekty mogłyby być lepsze

Teraz straż miejska podsumowała pierwsze 6 miesięcy działań w 2022 roku. W pół roku przeprowadzili ponad 12 tys. interwencji z czego 10 691 było związanych z nieprawidłowym parkowaniem, a 1 316 z rozjeżdżaniem zieleńców. Strażnicy założyli blokady na koła 224 razy, a 16 razy podjęto decyzję o odholowaniu pojazdów, które blokowały ruch lub dojazd do posesji. Ze statystyk wynika, że na kierowców nałożono łącznie 3 684 mandatów, pouczono ich 2 178 razy, a 33 sprawy skierowano do sądu. Łączna kwota wystawionych mandatów to 403 000 tys. zł. Ukarani mandatami kierowcy zapłacili łącznie 41,5 tys. zł za rozjeżdżanie zieleńców. Okazuje się, że te liczby nie są większe niż przez pierwsze pół roku akcji. Jak czytamy w komunikacie straży miejskiej z grudnia 2021 roku, strażnicy przeprowadzili łącznie 14555, wystawiono łącznie 4 446 mandaty na ponad 450 tys. złotych.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*