Reklama

Strażnicy i policjanci przetestowali drona do monitorowania parków [WIDEO]

Łukasz Kądziołka
Nowe rozwiązania do kontroli podczas kwarantanny przetestowane. Strażnicy miejscy i policjanci w Katowicach mogli sprawdzić jak wykorzystać drona w czasie epidemii koronawirusa.

Dron sprawdzał, czy mieszkańcy przestrzegają obostrzeń. W Katowicach odbyły się testowe loty, w których wzięli udział policjanci i strażnicy miejscy. Takie rozwiązanie proponuje miastom firma Flytronic z Gliwic, która realizuje już w Katowicach działania antysmogowe. Tym razem dron obserwował z góry tereny rekreacyjne i nadawał komunikaty głosowe. Próbne loty odbyły się nad Parkiem Kościuszki i Doliny Trzech Stawów.

Obraz z kamery przymocowanej do drona mogli obserwować nie tylko strażnicy i policjanci na miejscu. System umożliwia obserwację przez wielu odbiorców niezależnie od tego, gdzie się znajdują. Dyżurny widzi dokładny obraz i dzięki zainstalowanemu megafonowi może nadawać komunikaty o obostrzeniach dotyczących przemieszczania się.

Dron może to ułatwić działanie służbom, bo dzięki temu funkcjonariusze nie muszą patrolować całego obszaru. Dzięki kamerze operator jest w stanie łatwo zlokalizować np. nielegalne zgromadzenie. Wtedy za pomocą głośników przekazywany jest komunikat ostrzegawczy i kierowany jest w to miejsce patrol funkcjonariuszy.

Testowe loty zostały zrealizowane bezpłatnie, ale na razie nie ma pomysłu na wprowadzenie tego rozwiązania na stałe.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*