Reklama

Strażacy w Katowicach poszukiwani. Trwa nabór do PSP

Redakcja
Straż pożarna w Katowicach szuka chętnych do pracy. Proces rekrutacji jest złożony z kilku etapów, a wolnych jest kilka miejsc.

Nabór na strażaków w katowickiej komendzie Państwowej Straży Pożarnej. Rekrutacja potrwa jeszcze ponad tydzień. W tym czasie chętni powinni dostarczyć do komendy przy ul. Wojewódzkiej wszystkie niezbędne dokumenty. Kandydat musi spełniać podstawowe warunki: posiadać obywatelstwo polskie, nie być karanym, posiadać co najmniej średnie wykształcenie. Dodatkowym atutem będzie prawo jazdy kat. C lub C+E.
Wymagania nie są wysokie, ale podczas kwalifikacji rekruci przechodzą szereg testów. Wśród nich fizyczny, podczas którego sprawdzana jest kondycja, wydolność i siła. Kandydaci muszą biegać po kopercie czy podciągać się na drążku. Następnie czeka ich sprawdzian lęku wysokości. Zaliczony jest wtedy, gdy kandydat samodzielnie wejdzie na wysokość 20 m na drabinę ustawioną pod kątem 75 stopni i zejdzie z niej. Choć teoretycznie w rekrutacji może wziąć udział każdy, to bardzo dużo punktów otrzymują osoby z doświadczeniem strażackim.

Jeśli ktoś przejdzie wszystkie etapy pomyślnie, to zostaje zatrudniony jako stażysta w służbie przygotowawczej i skierowany na szkolenie podstawowe w zawodzie strażak, które trwa około 7 miesięcy. Na tym stanowisku zarabia około 3,1 tys. zł netto. Docelowo stażysta staje się starszym ratownikiem lub starszym ratownikiem kierowcą.

W komendzie miejskiej Państwowej Straży Pożarnej potrzebnych jest siedmiu stażystów. Dokumenty należy złożyć do 19 czerwca. Wyniki pierwszej fazy rekrutacji będą znane tydzień później. Więcej TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*