Reklama

Strażacy ściągali nietoperza z fasady budynku w centrum Katowic

Redakcja
Nietoperz utknął na fasadzie budynku w centrum Katowic. Strażacy musieli ściągnąć zwierzę przy użyciu drabiny. Mroczak trafił pod opiekę specjalistów.

Nocna akcja ratunkowa straży pożarnej w Katowicach. Najpierw na miejsce świadkowie wezwali straż miejską, strażnicy zadzwonili do schroniska, a ostatecznie około godziny 20.30 musieli interweniować strażacy. Wszystko z powodu nietoperza, który utknął na fasadzie zabytkowej kamienicy przy ul. 3 Maja 6-8. Zwierzę zauważyli najprawdopodobniej pracownicy sklepu Żabka. Znajdowało się kilka metrów nad ziemią, przy rynnie, więc trzeba było użyć wozu z drabiną z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1.

Nietoperza udało się ściągnąć na dół i przekazano go pracownikowi schroniska, który zawiózł go do Mikołowa. – On nie ma widocznych ran i porusza się sprawnie, ale jest utytłany w jakiś smarach. Próbujemy się pozbyć tej substancji – mówi Jacek Wąsiński z Leśnego Pogotowia w Mikołowie. Uratowane zwierzę to mroczak posrebrzany. Nietoperze tego gatunku jesienią często migrują do miast na gody. W miastach  również zimują. Najczęściej właśnie w szczelinach budynków.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*