Reklama

Straż miejska w Katowicach znowu szuka chętnych do pracy

Łukasz Kądziołka
Kolejny nabór do straży miejskiej w Katowicach. Kilkanaście wakatów czeka na chętnych. Jak pokazują poprzednie rekrutacje nie ma zbyt wiele takich osób.

Niedawno pisaliśmy o tym, że straż miejska od kilku miesięcy usiłuje zatrudnić nowych pracowników. Po 4 miesiącach od utworzenia 29 nowych etatów w formacji nadal brakuje osób do pracy na stanowisku strażnika. Dlatego nabór trwa stale. Ten aktualny to już czwarty od października 2021 roku. Okazuje się, że po ostatnim, zakończonym w styczniu, udało się zatrudnić tylko kilka osób. Teraz będą one pracowały jako aplikant i przejdą szkolenie. Po styczniowym naborze z 23 etatów wolnych zostało 17. Jeszcze przez tydzień można składać dokumenty.

Wymagania są cały czas te same (obywatelstwo polskie, ukończone co najmniej 21 lat, wykształcenie minimum średnie, uregulowany stosunek do służby wojskowej, dobra sprawność fizyczna, niekaralność sądowa i nienaganna opinia). Koperty opisane imieniem i nazwiskiem, numerem telefonu kontaktowego osoby składającej ofertę wraz z adnotacją: „Nabór nr KS.110.2.2022 z dnia 7 lutego 2022 r. na stanowisko urzędnicze: strażnik miejski – aplikant Straży Miejskiej w Katowicach” trzeba dostarczyć dyżurnemu straży miejskiej w Katowicach, przy ul. Żelaznej 18, w godz. 6.00 – 16.00, we wszystkie dni tygodnia. Rekrutacja trwa do 21 lutego.

Ile zarabia strażnik miejski w Katowicach?

Kandydaci, którzy przejdą rekrutację, zarobią na początek 3 010 zł brutto. To krajowa płaca minimalna. Do podstawowego wynagrodzenia doliczany jest dodatek za wieloletnią pracę (5-20%) oraz dodatek 300 zł brutto za pracę w trudnych warunkach (czyli na ulicy). Strażnikom przysługuje też „13-tka”. Pierwsza umowa jest zawierana na 12 miesięcy. Po roku zatrudnienia i pozytywnie zdanym egzaminie kończącym szkolenie jest możliwość zawarcia umowy na czas nieokreślony i awans na stanowisko młodszego strażnika z wynagrodzeniem zasadniczym w wysokości 3 215 zł brutto.


Tagi:

Komentarze

  1. Anonim 15 lutego, 2022 at 10:52 am - Reply

    A ile rocznie odchodzi doświadczonych pracowników?!?

Dodaj komentarz

*
*