Reklama

Staw Kozubek zostanie zrewitalizowany

Redakcja
Leżący na terenach pokopalnianych staw Kozubek zostanie zrewitalizowany. Trwa przetarg na wybór wykonawcy prac. Otwarcie ofert nastąpi 7 grudnia.

Kozubek znajduje się na terenie, który w przeszłości należał do kopalni „Kleofas”. To styk os. Witosa, Załęża i Batorego w Chorzowie. Obecnie zbiornik jest dziki, ale to ma się zmienić.

Rewitalizacja stawu Kozubek to projekt z ubiegłorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. Roboty budowlane mają rozpocząć się od rozbiórki pozostałych tu nawierzchni szutrowych, podkładów kolejowych i płyt betonowych, a także oczyszczenia terenu z resztek gruzu, szkła oraz innych zanieczyszczeń.  Uprzątnięta ma zostać także linia brzegowa zbiornika,  na odległość do 5 metrów. Przez teren będzie przebiegała ścieżka dla pieszych wyposażona w kontrastową, szeroką na 40 cm linię prowadzącą dla osób niewidomych oraz niedowidzących. Wokół niej mają zostać zlokalizowane strefy z urządzeniami przeznaczonymi do trenowania, a także zabawy dla dzieci. Głównym punktem  stawu Kozubek ma być taras o powierzchni 100 metrów kwadratowych z leżakami, który znajdzie się tuż przy zbiorniku. Całość dopełnią przysiadki i ławki, stojaki na rowery, kosze oraz oświetlenie.

Wybrany w przetargu wykonawca będzie miał 9 miesięcy na zrealizowanie prac.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*