Reklama

Stacja roweru miejskiego na południu Katowic została uszkodzona

Łukasz Kądziołka
Jedna ze stacji rowerowych na południu Katowic została zniszczona przez wandala. Stacja jeszcze nie była uruchomiona, bo otwarcie sezonu rowerowego odbędzie się najwcześniej w przyszłym tygodniu. Firma Nextbike zapewnia, że do tego czasu stacja zostanie naprawiona.

Kolejna dewastacja podczas minionego weekendu w Katowicach. Chociaż sezon rowerowy jeszcze nie został otwarty, to sezon na dewastacje już się rozpoczął. Ktoś uszkodził obudowę stacji rowerowej w Murckach. Chodzi o stację u zbiegu ulic Kołodzieja i Bielskiej. Została zamontowana jako dodatkowa stacja już w trakcie ubiegłorocznego sezonu.

PRZECZYTAJ TEŻ: Rower miejski w Katowicach ruszy za kilka tygodni

Uszkodzenia nie przeszkadzają w jej funkcjonowaniu. Jednak naprawa jest konieczna jeszcze przed uruchomieniem sezonu. Zgodnie z zapowiedzią otwarcie wszystkich stacji (w tym roku ma być ich 49), ma się odbyć na początku kwietnia. Prawdopodobnie tuż po świętach. Jak zapewniła nas firma Nextbike, zniszczona stacja również zostanie uruchomiona w tym terminie. Jeszcze dzisiaj pracownicy mają ją zabezpieczyć. Natomiast w najbliższych dniach zniszczone plastikowe elementy zostaną wymienione.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*