Reklama

Spodkiem i MCK mają zarządzać ludzie związani do niedawna ze Stadionem Narodowym

Grzegorz Żądło
Marcin Herra, w przeszłości szef spółki PL2012 ma brać udział w zarządzaniu Spodkiem i Międzynarodowym Centrum Kongresowym. Stanie się tak, jeśli operatorem tych obiektów zostanie spółka PTWP Event Center, należąca do Wojciecha Kuśpika. Wiele w tej sprawie zależy od jutrzejszej decyzji Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gliwicach.

Marcin Herra, pytany przeze mnie czy będzie współpracował z Wojciechem Kuśpikiem, nie zaprzeczył. – Mamy z kolegą firmę, która zajmuje się doradzaniem i pomocą w prowadzeniu biznesu, organizowaniu różnych imprez i zarządzaniu obiektami. Na razie się przyglądamy. Poczekajmy do jutra – powiedział mi Herra.

Rzeczywiście, 16 stycznia to będzie sądny dzień w historii wyboru operatora Spodka i MCK. Dosłownie. O godz. 14 WSA w Gliwicach ma wydać orzeczenie w sprawie skargi, którą wniosła spółka HKO, czyli konkurent PTWP Event Center. Ofertę tej ostatniej firmy miasto uznało za lepszą. HKO się z tym nie zgadza. W wielkim skrócie, prawnicy warszawskiej spółki uważają, że ich katowicki przeciwnik nie złożył kompletnej dokumentacji. A przez to konkurencja nie była uczciwa. Miasto odpiera ten zarzut twierdząc, że nie miało możliwości weryfikowania dokumentów przed wyborem oferty (więcej o tej sprawie można przeczytać tutaj).  Sąd poprosił o tydzień do namysłu. Jeśli uzna rację HKO, miasto będzie w bardzo trudnym położeniu. Albo podpisze wtedy umowę z warszawską spółką, albo unieważni całe postępowanie (o jego historii więcej tutaj). Jeśli sąd nie dopatrzy się nieprawidłowości w wyborze operatora Spodka i MCK, zostanie nim firma Wojciecha Kuśpika. Ma mu pomagać m.in. Marcin Herra. to absolwent prawa na Uniwersytecie Gdańskim. Zrobił szybką karierę w państwowym Lotosie. Potem trafił do rządowej spółki PL.2012, która zajmowała się przygotowaniem Mistrzostw Europy w piłce nożnej. Po mistrzostwach została przekształcona w PL.2012 + i zajęła się zarządzaniem Stadionem Narodowym w Warszawie. Herra pełnił funkcję prezesa od lutego 2008 do połowy 2014 roku. Pod koniec czerwca ubiegłego roku został odwołany przez Walne Zgromadzenie spółki. Powodem była “utrata zaufania ze strony stuprocentowego udziałowca spółki, którym jest Skarb Państwa reprezentowany przez Ministerstwo Spółki i Turystyki oraz inna wizja zarządzania Stadionem Narodowym”.

Marcin Herra ma się zająć zarządzaniem Spodkiem i MCK
Marcin Herra ma się zająć zarządzaniem Spodkiem i MCK

Obecnie Herra jest wiceprezesem Związku Piłki Ręcznej w Polsce. To właśnie ZPRP organizuje ME mężczyzn w styczniu 2016 roku. Sześć meczów jednej z grup odbędzie się w Spodku. Katowice zapłacą za to 4 mln zł.


Tagi:

Komentarze

  1. On 16 stycznia, 2015 at 8:43 am - Reply

    Sprawa śmierdzi na kilometr, były dwa lata na wybór…

Dodaj komentarz

*
*