Reklama

Sosnowiec świętuje 120-lecie i urodziny Jana Kiepury bezpłatnym koncertem

Redakcja
Majówkę można zakończyć w Sosnowcu. Miasto sąsiadujące z Katowicami zaprasza do wspólnego świętowania 120. urodzin Jana Kiepury. W programie nie tylko jego piosenki, ale również występy gwiazd.

Sosnowiec świętuje 120. urodziny Jana Kiepury i 120-lecie miasta. Z tej okazji zaplanowano atrakcje na zakończenie majówki. Koncert „Wolność, Muzyka, Niezależność” odbędzie się przed budynkiem Urzędu Miejskiego. Pierwsza na scenie pojawi się Basia Dratwińska. Artystka z Sosnowca zaprezentuje swoje piosenki, nowe aranżacje znanych utwór, ale przede wszystkim utwory z repertuaru Jana Kiepury. Podobnie jak Szymon Komasa. Śpiewak z międzynarodowymi wyróżnieniami na koncie zaprezentuje się ze specjalnym programem i wykona piosenki Jana Kiepury.

Później wystąpią już bardziej znani artyści. Reni Jusis zaśpiewa piosenki w języku francuskim. Laureat nagrody Fryderyk Mietall Waluś, znany z zespołu Negatyw, wykona utwory z nowej płyty Mietall and Children of the Future, do realizacji której zaprosił do współpracy dzieci z Klubu im. Jana Kiepury. Sosnowiec odwiedzi także katowiccy raperzy, którzy współtworzyli Paktofonikę i założyli Pokahontaz – Rahim i Fokus. Kolejnym artystą będzie Król, polski muzyk, kompozytor, wokalista i autor tekstów. Koncert zamknie duet Karaś/Rogucki, a więc zespół założony przez Piotra Roguckiego z Comy i Kubę Karasia z zespołu The Dumplings.

Impreza rozpocznie się o godz. 19.00. Wstęp jest bezpłatny. Więcej informacji TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*