Reklama

Sosnowiec rezygnuje z samochodu jako głównej nagrody w loterii podatkowej. „Byliśmy niespójni”

Grzegorz Żądło
Za kilkanaście dni Sosnowiec ogłosi już piątą loterię podatkową. Wszyscy, którzy rozliczają się w tym mieście z podatku dochodowego, będą mogli wygrać cenne nagrody. Jednak tym razem tą główną nie będzie samochód. – Nie możemy mówić ludziom, żeby korzystali z komunikacji publicznej czy rowerów, a jednocześnie rozdawać im samochody – mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Sosnowiec, jako pierwsze miasto a metropolii, w 2016 roku zorganizował loterię podatkową. Do wygrania był wtedy m.in. samochód Fiat Panda. W kolejnych latach zwycięzca też mógł liczyć na wylosowanie auta. Rok temu była to Toyota Aygo.

W piątej edycji, która zostanie ogłoszona za kilkanaście dni, samochodu już nie będzie. Główną nagrodą będzie rower elektryczny. Do wygrania będzie też m.in. 20 hulajnóg elektrycznych.

Jak tłumaczy prezydent Sosnowca, nie chodzi wcale o oszczędności – Staramy się w Sosnowcu iść w kierunku transportu publicznego, ekologicznego. Zwracano nam uwagę, że z jednej strony mówimy, że nie powinno się korzystać z samochodów, transportu indywidualnego, a z drugiej strony rozdajemy samochody. Dlatego zdecydowaliśmy, że w tym roku nagrody będą inne, ekologiczne. Nie chodzi o oszczędzanie. Zdaliśmy sobie sprawę, że mieszkańcy mają rację. Byliśmy trochę niespójni w tym co robiliśmy – tłumaczy Arkadiusz Chęciński.


Tagi:

Komentarze

  1. Mike 22 marca, 2021 at 2:38 pm - Reply

    W loterii będzie można wygrać… bilet miesięczny! hahahaha

Dodaj komentarz

*
*