Reklama

Sosnowiec otwiera nowy stadion. Mecz Zagłębia z GKS-em bez kibiców z Katowic

Źródło: https://www.facebook.com/miastososnowiec

Redakcja
Na nowy stadion Zagłębia Sosnowiec nie wejdą kibice GKS-u Katowice. Obiekt jest skończony, ale budowa dróg dojazdowych jeszcze nie pozwala na wpuszczanie kibiców gości.

Budowa stadionu przy Górce Środulskiej rozpoczęła się we wrześniu 2019 roku. Po ponad trzech latach rozegrany zostanie na nim pierwszy mecz ligowy. Dzisiaj, 25 lutego, Zagłębie Sosnowiec podejmie u siebie GKS Katowice. Spotkanie 21. kolejki Fortuna 1. Ligi rozpocznie się o godz. 17.30. Miał to być mecz podwyższonego ryzyka z powodu „sympatii”, jaką darzą się kibice obu ekip. Jednak inauguracja nowego stadionu, który może pomieścić ok. 11,5 tys. widzów, odbędzie się bez kibiców gości. Kibice GKS-u zdążyli już w sieci wyrazić niezadowolenie faktem, że na stadion nie wejdą. Trybuna dla gości może wypełnić się kibicami Zagłębia, bo podjęto decyzję o niewpuszczeniu tych z Katowic.

Jak mówi Rafał Łysy, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Sosnowcu, zadecydowały o tym względy bezpieczeństwa. Obok dwóch oddanych do użytku obiektów Zagłębiowskiego Parku Sportowego – hali i stadionu – toczą się jeszcze prace budowlane. Układ drogowy nadal nie jest gotowy. W tym momencie nie jest zapewnione bezpieczeństwo przy ewentualnej ewakuacji obiektów.

Na razie nie wiadomo, kiedy pierwszy mecz w ArcelorMittal Park zostanie rozegrany z udziałem kibiców gości.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*