Reklama

Sony 4K Ultra HD – który model telewizora do 4000 wybrać?

Telewizory 4K w ostatnich latach stały się zdecydowanie łatwiej dostępne. Pojawiło się wiele nowych modeli, a ich relatywne ceny – poszły w dół, przez co więcej osób może sobie pozwolić na taki zakup. Jednym z producentów oferujących najciekawsze rozwiązania jest Sony. Szukając modelu telewizora 4K uznanej marki, w którym możemy liczyć na wiele innowacyjnych technologii, dobrze przygotować odpowiedni budżet. Czy do 4000 zł uda nam się kupić taki sprzęt? Ten pułap cenowy pozwoli wybrać model, który powinien spełnić nasze oczekiwania. Który będzie najbardziej odpowiedni? Czas się temu bliżej przyjrzeć!

Jak wybrać telewizor 4K?

Rozdzielczość Ultra HD 4K to inaczej 3840 × 2160 pikseli (lub 4096 x 3112 w przypadku proporcji panoramicznych 4:3). To cztery razy więcej niż Full HD, porównując więc obrazy wyświetlone w obu rozdzielczościach, powinniśmy od razu zauważyć różnicę, zwłaszcza w dynamicznych grach, transmisjach sportowych lub filmach akcji.

Kupując telewizor 4K, powinniśmy dostosować jego wielkość do tego, w jakim pomieszczeniu chcemy go umieścić. O ile w przypadku Full HD odległość od sprzętu do oczu oglądającego powinna wynosić np. dla 55 cali aż 2,1 m, tak dla 4K jest ona mniejsza i wynosi zaledwie 1 m. Co to oznacza? Że przy 4K z bliska nie będziemy dostrzegać pikseli, które w niższych rozdzielczościach mogą być zauważalne.

Co wziąć pod uwagę, wybierając telewizor 4K? Wiele aspektów, które powinniśmy rozważyć przy zakupie, jest stosunkowo uniwersalna.

Oto niektóre z najważniejszych:

  • System operacyjny – w Sony mamy Android TV lub Google TV z dostępem do tysięcy aplikacji i usługami Google.
  • Matrycę – w zakładanym przedziale będą to telewizory LED, jeśli zaś zależy nam na telewizorach OLED, cechujących się perfekcyjną czernią i doskonałym kontrastem kolorów, dobrze założyć dwu- lub trzykrotność omawianego budżetu.
  • Technologie optymalizacji obrazu i dźwięku – by to, co widzimy i słyszymy, ułatwiało nam zanurzenie się w rozrywce.
  • Liczbę i rodzaje złącz – po to, by podłączyć na przykład konsolę.
  • Design – telewizor powinien pasować do wnętrza, w którym ma się znajdować.
  • Przekątną ekranu – w dużej mierze, od niej zależy też cena sprzętu.

Jakie modele Sony 4K do 4000 zł wybrać?

Mając określony budżet, łatwiej jest porównywać poszczególne modele. Sugerujemy się bowiem sprzętami z tej samej póki cenowej, sprawdzając, którego design lub konkretne funkcje bardziej nam odpowiadają. Jakie telewizory są warte uwagi?

  • Telewizor SONY KD-43X85K – 43-calowy telewizor z wysoką częstotliwością odświeżania sprawia, że wyświetlany obraz wolny jest od przeskoków i rozerwań. Za jakość wyświetlanych kolorów i ich precyzyjne odwzorowanie odpowiada technologia TRILUMINOS PRO™. Obrazy oryginalnie w niższej rozdzielczości są skalowane do jakości bliskiej 4K. Częstotliwość odświeżania 120 Hz oraz HDM 2.1 to parametry, które przypadną do gustu fanom gamingu. Telewizor również automatycznie przechodzi w tryb gry, nie trzeba tego ręcznie zmieniać.
  • Telewizor SONY KD-55X81K – większy, bo 55-calowy model, w którym również możemy cieszyć się doskonałą paletą barw i ich naturalnym wyglądem dzięki technologii TRILUMINOS PRO™. Miłośnikom kina akcji przypadnie do gustu za to Motionflow™ XR, co pozwala uniknąć podczas rozmazań dynamicznych scen. Ciekawym rozwiązaniem jest też Ambient Optimization, czyli dopasowanie dźwięku i właściwości obrazu do natężenia światła w pokoju, wynikającego na przykład z pory dnia.
  • Telewizor SONY KD-43X73K – 43-calowy telewizor, odznaczający się perfekcyjnymi kolorami uzyskiwanymi dzięki TRILUMINOS PRO™. Funkcja Live Colour podbija kolory, by obraz był jaśniejszy i bardziej realistyczny, co przekłada się na pozytywne doznania wizualne przy oglądaniu na przykład filmów przyrodniczych.

Telewizory 4K Ultra HD w sklepie MediaMarkt to bardzo pojemna kategoria, w której czekają ciekawe modele od wielu producentów. Dobrze ustalić budżet, w którym chcemy się zmieścić i przeglądać sprzęty marek, do których mamy zaufanie.

Artykuł sponsorowany


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*