Reklama

Śladami stanu wojennego. W Katowicach odbędzie się bezpłatny spacer

Kadr z filmu "Śmierć jak kromka chleba" w reż. K. Kutza.

Ł. K.
Spacer historyczny w Katowicach. Z okazji 40. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego odbędzie się wydarzenie związane z ciemnym okresem w historii Polski. Udział jest bezpłatny, a każdy uczestnik otrzyma przewodnik.

W tym roku minie 40 lat od momentu wprowadzenia stanu wojennego. Stało się to dokładnie 13 grudnia 1981 roku. Śląskie Centrum Wolności i Solidarności w Katowicach szykuje się do otwarcia siedziby po trwającej modernizacji, ale zanim to nastąpi, odbędą się wydarzenia z okazji okrągłej rocznicy. ŚCWiS w tym tygodniu organizuje spacer z przewodnikiem pod nazwą „Po grudniu przychodzi wiosna – śladami stanu wojennego”. To nawiązanie do popularnego opozycyjnego hasła „zima wasza, wiosna nasza”. Uczestnicy wycieczki przejdą przez miejsca w śródmieściu Katowic, które są związane z wprowadzeniem i trwaniem stanu wojennego w PRL.

Uczestnicy zobowiązani są używać maseczek zakrywających usta i nos przez cały czas trwania spaceru. Spacer odbędzie się w sobotę 20 marca o godz. 10.00. Trasa ma ok. 4 km i potrwa ok. 2 h.

Każdy uczestnik otrzyma w prezencie publikację „40 kroków – przewodnik po miejscach związanych z działalnością opozycji antykomunistycznej PRL na Górnym Śląsku i Zagłębiu”. Obowiązują zapisy pod adresem mail: [email protected]. Chętni są proszeni o podanie numeru telefonu. Jedno zgłoszenie może dotyczyć maksymalnie dwóch uczestników. Udział jest bezpłatny.

Tagi:

Dodaj komentarz

*
*